CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Archiv aktualit

19. 12. 2018

PF 2019 Kliniky kardiologie

Přednosta Kliniky kardiologie IKEM Vám přeje šťastné Vánoce a úspěšný nový rok 2019.

Detail aktuality
17. 12. 2018

PROBĚHNI.SE PŘEDSTAVUJE TRASY ZÁVODU. TA KRATŠÍ BUDE JEDNODUŠŠÍ NEŽ PŘI PRVNÍM ROČNÍKU

Kunratický les umí běžce pořádně potrápit, to však nebude případ charitativního závodu Proběhni.se, který nabízí spíše trasy pro úplné začátečníky. Především kratší trať na 6 km poznala oproti prvnímu ročníku výraznou změnu.

Detail aktuality
9. 12. 2018

Ceny Fóra dárců 2018

Prof. MUDr, Josef Kautzner získal ocenění Osobnost Fóra dárců za rok 2018.

Detail aktuality
30. 11. 2018

REZIGNACE ŘEDITELE IKEM

Ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny MUDr. Aleš Herman, Ph.D. rezignoval na svoji funkci k 31. 12. 2018. Po sedmi letech se tak rozhodl ukončit svoji profesní činnost ve státní příspěvkové organizaci a přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Detail aktuality
28. 11. 2018

Kardioakademie IKEM 2019

Předběžný program a registrace na 3. ročník Kardioakademie IKEM je již dostupná na webu.

Detail aktuality
23. 11. 2018

IKEM na Trimed JOB

Ve středu 21. listopadu 2018, se tým lékařů a sester zúčastnil pátého ročníku veletrhu Trimed JOB, který pořádala 3. lékařská fakulta UK. Lékaři, sestry a další zdravotníci i nezdravotníci IKEM přibližovali naši práci studentům a absolventům. Odborníci IKEM prezetovali 3D tiskárnu, na které se tisknou modely orgánů, studenti si také mohli vyzkoušet chirurgické šití či uzlování nebo mohli vstoupit do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM.

Detail aktuality
23. 11. 2018

STARTUJE DRUHÝ ROČNÍK CHARITATIVNÍHO BĚŽECKÉHO ZÁVODU PROBĚHNI.SE

Věděli jste, že každý druhý Čech umírá na srdeční choroby? Přední čeští kardiologové si řekli dost a rozhodli se na vážnost situace upozornit. Lékaři z Nadačního fondu České srdce s agenturou RAUL založili běžecký závod Proběhni.se, který na problematiku poukazuje. Běh Kunratickým lesem čeká druhý ročník v sobotu 13. dubna 2019 a startovat bude z areálu Institutu klinické a experimentální medicíny.

Detail aktuality
23. 11. 2018

Český registr dárců krvetvorných buněk

Oznámení pro dárce, kteří se v období od 3. do 17. října 2018 zapsali na Tkáňovém a transfuzním oddělení ve FN Brno jako potenciální dárci kostní dřeně do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM

Detail aktuality
14. 11. 2018
9. 11. 2018

XVI. české a slovenské sympozium o arytmiích a kardiostimulaci

Ve dnech 11-13.11.2018 se v Ostravě koná sympozium o arytmiích a kardiostimulaci.

Detail aktuality
6. 11. 2018

SLAVNOSTNÍ KONCERT U PŘÍLEŽITOSTI PAMÁTKY ZESNULÝCH

Pro lepší orientaci v dárcovství orgánů představil IKEM v pátek 2. listopadu 2018 v Pražské křižovatce jedinou informační brožuru pro pozůstalé v České republice s názvem Dar života. Ta podrobně popisuje nejen odběr orgánů, ale také cestu orgánu od příjemce k dárce, vysvětluje legislativu nebo nároky pozůstalých po odběru orgánů od dárce. Vrcholem slavnostního večera byl koncert houslového virtuóza Jaroslava Svěceného, kterého svým recitálem doprovodila Zdeňka Žádníková Volencová a hrou na klavír Lucie Klára Toth.

Detail aktuality
2. 11. 2018

DAR ŽIVOTA ZEMŘELÝCH ŽIVÝM

Dva tisíce nemocných čekají v České republice ročně na záchranu nebo výrazné zkvalitnění svého života. Jejich jediná naděje spočívá v transplantaci orgánů. Nejčastěji se jedná o transplantaci ledvin a jater, dále pak o transplantaci srdce, slinivky břišní, plic nebo tenkého střeva. Naději na život těmto pacientům dávají především zemřelí dárci. Těch bývá v IKEM ročně okolo dvou set. Každý z nich může pomoci až deseti dalším nemocným. Pro lepší orientaci v dárcovství orgánů představuje IKEM jedinou informační brožuru pro pozůstalé v Česku s názvem Dar života. Ta podrobně popisuje nejen odběr orgánů, ale také cestu orgánu od příjemce k dárce, vysvětluje legislativu nebo nároky pozůstalých po odběru orgánů od dárce.

Detail aktuality
1. 11. 2018

Kardioakademie IKEM - Časté situace v klinické kardiologii

Poslední z podzimních přednáškových modulů Kardioakademie IKEM se koná již tuto sobotu 3.11.

Detail aktuality
19. 10. 2018

Kardioakademie - Srdeční selhání, od diagnózy k terapii

V sobotu, 20.10., se bude na Klinice kardiologie IKEM konat již druhý z podzimních přednáškových modulů Kardioakademie IKEM.

Detail aktuality
16. 10. 2018

18. Echoseminář - Mitrální stenoza

18. Echoseminář na téma mitrální stenosa se bude konat 18.10 v 7:00.

Detail aktuality
15. 10. 2018

KARDIOPULMONÁLNÍ RESUSCITACE JE BOJ S ČASEM I TECHNIKOU

Vteřina, která může člověku změnit život – zástava srdce je nekompromisní. Pak nastává boj s časem, při kterém pro změnu musí být nekompromisní každý s nás. Co nejrychleji musí být zahájena kardiopulmonální resuscitace, jinak dojde u nemocného k odumření mozkových buněk. Základy resuscitace by měli ovládat všichni napříč věkovými generacemi, protože zástava srdce se netýká pouze lidí v důchodovém věku, ale i mladých a zdánlivě zdravých lidí a sportovců. Hlavním faktorem úspěchu je rychlost zahájení a účinnost provedení resuscitace. Jen málo lidí by však resuscitaci provedlo správně. I na to se snaží upozornit Evropský den záchrany života, který si připomínáme 16. října.

Detail aktuality
8. 10. 2018

Zasazení stromu republiky v IKEM

Před hlavní budovou IKEM vedení institutu a přednostové center slavnostně zasadili STROM REPUBLIKY. Zaměstnanci, pacienti i veřejnost si tak společně zasazením pamětní lípy srdčité připomněli výročí 100 let od založení Československa. Představitelé institutu u té příležitosti uložili ke kořenům stromu schránku s artefakty odkazujícími nejen k činnosti center, ale také k budoucí největší dostavbě IKEM za celou jeho historii – nových pavilonů s pracovním názvem G1, G2 a nového Laboratorního domu. Ředitel IKEM MUDr. Aleš Herman, Ph.D, pak do kapsle uložil svůj osobní "Dopis budoucím generacím".

Detail aktuality
3. 10. 2018

Nový přednosta Kliniky anesteziologie a resuscitace

Novým přednostou Kliniky anesteziologie a resuscitace se stal MUDr. Milan Ročeň, Ph.D. MHA. Do funkce ho jmenoval ředitel IKEM MUDr. Aleš Herman, Ph.D. k 3. 10. 2018. Nový přednosta má za cíl stabilizovat kliniku a dále ji rozvíjet. V tomto svém konání má plnou důvěru vedení IKEM. MUDr. Ročeň je dlouholetým zaměstnancem IKEM. Působí také jako náměstek ředitele pro LPP a v minulosti pracoval jako vedoucí lékař Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče na TC.

Detail aktuality
2. 10. 2018

Otevření zrekonstruovaných prostor Dialyzačního a metabolického oddělení

V pondělí 1. října 2018 ředitel IKEM MUDr. Aleš Herman, Ph.D. a přednosta Transplantcentra IKEM prof. MUDr. Ondřej Viklický, CSc. slavnostně otevřeli nově zrekonstruované prostory Dialyzačního a metabolického oddělení. Pacienti se mohou těšit na zcela jedinečný nový vzhled prostor, které získaly jednotný moderní architektonický styl. Zrekonstruované oddělní tak zpříjemní pracovní prostředí nejen personálu, ale především zlepší komfort pro naše pacienty. Přibyla také čtyři dialyzační lůžka a celkově byla zefektivněna dispozice oddělení.

Detail aktuality
1. 10. 2018

17. Echoseminář - Mitrální chlopeň

17. Echoseminář na téma mitrální chlopeň se bude konat 4.10. v 7:00.

Detail aktuality
21. 9. 2018

Kardioakademie - Echokardiografie pro každodenní praxi.

Již zítra, dne 22.9.2018, se bude Klinice kardiologie IKEM konat první z podzimních přednáškových modulů, na téma Echokardiografie pro každodenní praxi.

Detail aktuality
20. 9. 2018

Advanced CRT-D training

Na klinice kardiologie probíhá ve dnech 19.9. a 20.9. workshop s názvem Advanced CRT-D training.

Detail aktuality
20. 9. 2018

Oznámení o zrušení výběrového řízení

Ředitel Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) ruší výběrové řízení na pozici Přednosta Kliniky anesteziologie a resuscitace

Detail aktuality
19. 9. 2018

Advanced CRT-D training

Na klinice kardiologie probíhá ve dnech 19.9. a 20.9. workshop s názvem Advanced CRT-D training.

Detail aktuality
5. 9. 2018

V IKEM ZAČALA NEUKONČENÁ MEZISTÁTNÍ ŘETĚZOVÁ TRANSPLANTACE LEDVIN OD ŽIJÍCÍCH DÁRCŮ

Institut klinické a experimentální medicíny spojil síly s vídeňskou univerzitní nemocnicí Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien, aby společně odstartovaly první mezistátní párovou troj-výměnu ledvin od žijících dárců s otevřeným koncem. Během 10 hodinového operačního maratónu se propojily dva páry z Česka a jeden z Rakouska, na konci řetězu však zůstal dárce, který dá ledvinu příjemci až za několik měsíců, a bude tak možné pokračovat v dalších párových výměnách. Lékaři IKEM také při této mezistátní spolupráci poprvé využili netradiční možnosti 3D tisku ledviny dárce, aby ji mohli s předstihem zaslat svým rakouských protějškům k detailnějšímu nastudování před samotným výkonem.

Detail aktuality
23. 8. 2018

Kardio Akademie IKEM-Echokardiografie pro každodenní praxi

Pozvánka na další ze sobotních modulů, dne 22.9.2018, na téma Echokardiografie pro každodenní praxi.

Detail aktuality
20. 8. 2018

Pozvánka na šestý celoústavní seminář IKEM pod záštitou Vědecké rady IKEM

MUDr. Ing. Radomír Chabiniok, Ph.D. „Modelování srdce pro klinické aplikace: Může biofyzika přispět v léčbě pacientů?“ Datum a místo konání: 19. 9. 2018 od 15:00 hodin – Kongresový sál IKEM

Detail aktuality
1. 8. 2018

Český rozhlas- Rozhovor s kardiologem Michalem Pazderníkem

Rozhovor s kardiologem Michalem Pazderníkem nejenom o tom, jak se chovat v horkém počasí.

Detail aktuality
26. 7. 2018

HEPATITIDA C – TICHÝ A NENÁPADNÝ ZABIJÁK

Zákeřné a velice vážné onemocnění, které může i desítky let probíhat s minimálními příznaky, člověk nemusí vůbec vědět, že je nakažený – to je virová hepatitida typu C (HCV). Svým nositelům téměř ve všech případech přivodí fibrózu a cirhózu jater, nejzávažnějšími komplikacemi jsou však selhání a nádor jater, které bez včasné transplantace mohou vést až ke smrti. V České republice žije asi 40 000 osob infikovaných virem hepatititdy C a ročně je nově diagnostikováno přibližně 1 000 nových případů. V Institutu klinické a experimentální medicíny jsou pacienti s touto nepředvídatelnou chorobou léčeni novými léky – antivirotiky – které přímo zastavují množení viru v játrech. Léčba trvá pár měsíců a byly tak uzdraveny již desítky lidí. Každoročně na problematiku a závažnost této nemoci upozorňuje Světový den hepatitidy, který si připomínáme vždy 28. července. Celosvětová akce si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o virových hepatitidách, jejichž výskyt, zejména hepatitidy C, je alarmující a povědomí o ní je velmi malé.

Detail aktuality
23. 7. 2018

IKEM SE STAL SVĚTOVÝM ŠKOLÍCÍM CENTREM NA BIOKOMPATIBILNÍ UMĚLÉ SRDCE

Celkem deset pacientů na celém světě již dostalo nové biokompatibilní umělé srdce CARMAT a dalších deset se nového srdce dočká v druhé fázi klinické studie, která nyní odstartovala. Prvnímu pacientovi v České republice bylo implantováno nové umělé srdce vloni na podzim během náročné osmihodinové operace, při které spolupracoval čtrnáctičlenný tým pod vedením přednosty Kliniky kardiovaskulárních chirurgie IKEM prof. MUDr. Ivana Netuky, Ph.D. Ten se nyní stal i celosvětovým hlavním řešitelem klinické studie umělého srdce a Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) školícím centrem pro všechny odborníky ze zapojených zemí.

Detail aktuality
15. 6. 2018

BOJOVNÍCI KARLOS VÉMOLA A PATRIK KINCL BOJOVALI V IKEM AŽ NA DŘEŇ

Boj na dřeň – mimořádný projekt, ve kterém spojily síly týmy organizace XFN, Nadačního fondu Kapky naděje a Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Díky němu vstoupili elitní čeští MMA bojovníci Karlos Vémola a Patrik Kincl na začátku června do Českého registru dárců krvetvorných buněk a v pátek 15. června 2018 se poprvé setkali v rámci projektu „Boj na dřeň“ tváří v tvář v souboji, který zde ještě nebyl. Díky nim vstoupilo v prostorách Institutu klinické a experimentální medicíny během přípravného tréninku celkem 57 nových dárců kostní dřeně, kteří můžou zachránit mnoho životů. A to bez nadsázky.

Detail aktuality
18. 5. 2018

ČESKÝ REGISTR DÁRCŮ KRVETVORNÝCH BUNĚK IKEM MÁ NOVÝ DNA IZOLÁTOR

Vstup do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM nebyl nikdy jednodušší a pohodlnější. Odborníci totiž nově využívají DNA izolátor, který Registru věnovala společnost Shell Czech Republic a.s. prostřednictvím Nadačního fondu Kapka naděje. Tento multifunkční přístroj na vyšetření nových dárců umožní testovat HLA dárců ze tří variant biologického materiálu – krve, slin, bukální stěru. Dárce tak během pár vteřin odevzdá vzorek slin, přístroj pak do hodiny naprosto perfektně a bez lidského zásahu vyizoluje DNA a připraví vzorek k dalšímu zpracování. Z této DNA poté laboranti určí molekulárně – genetickými metodami HLA znaky. Celý proces vstupu dárce do registru se tak významně urychlí. Jen od začátku letošního roku vstoupilo do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM 1 812 dárců, což je více než polovina všech nově registrovaných dárců za loňský rok.

Detail aktuality
21. 4. 2018

ÚSPĚŠNÝ PRVNÍ ROČNÍK BĚŽECKÉHO ZÁVODU PROBĚHNI.SE V IKEM

Historicky první ročník běžeckého závodu Proběhni.se, který vedl převážně Kunratickým lesem, odstartoval v sobotu 21. dubna 2018 z Institutu klinické a experimentální medicíny. Nový charitativní projekt Proběhni.se, do kterého se zapojili i zdravotníci z IKEM, nabídl kromě sportovních zážitků pro 904 přihlášených běžců i preventivně-edukativní rozměr. Až dvě stovky závodníků si nechaly změřit krevní tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi, natočit EKG a naučily se základní prvky resuscitace. Na startovném se vybralo 450 200 Kč, které byly věnovány na konto Nadačního fondu České srdce na podporu aktivit předních českých kardiologů nejen na misích v zemích třetího světa. Organizace závodu se ujala sportovní agentura RAUL s mnohaletými zkušenostmi z podobných projektů.

Detail aktuality
4. 4. 2018

15 LET MECHANICKÝCH SRDEČNÍCH PODPOR V IKEM

Celkem 343 dlouhodobých mechanických srdečních podpor pomohlo během patnácti let pacientům Institutu klinické a experimentální medicíny. Úplně první nemocný v České republice dostal umělou srdeční pumpu 3. dubna 2003. S postupem času se umělé srdeční pumpy zmenšily, zjednodušily, zefektivnily a jejich technologie se zdokonalily. Na konci roku 2017 ale kardiochirurgové IKEM nastartovali zcela novou éru – pacientovi voperovali historicky první biokompatibilní umělé srdce v České republice.

Detail aktuality
7. 3. 2018

LÉKAŘI ZACHRAŇUJÍ DÍKY AUTOTRANSPLANTACI LEDVIN PACIENTY PŘED DIALÝZOU

Autotransplantace ledvin – netradiční operační výkon, který dává naději pacientům, u kterých jiné léčebné metody selhaly. Jedná se o efektivní chirurgický výkon, během kterého se obě nebo častěji jen jedna zbývající ledvina pacientovi chirurgicky odstraní, mimo jeho tělo se upraví a poté se transplantuje zpět pacientovi, obvykle na jiné místo než to původní. Autotransplantace na začátku tohoto roku zachránila i pacientku Terezu, které lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny vyjmuli a ošetřili její vlastní nemocnou ledvinu i s močovodem a po ošetření ji transplantovali zpět. Pacientka se díky této operaci vyhnula nejhoršímu –zhroucení funkce ledvin s rizikem pravidelně docházet na dialýzu. Téměř dva měsíce od výkonu jí ledvina funguje výborně a Tereza se může naplno věnovat své práci a koníčkům. Právě na téma ledvin a zdraví žen upozorňuje již dvanáctý ročník Světového dne ledvin, který letos připadá na čtvrtek 8. března 2018.

Detail aktuality
15. 2. 2018

OLYMPIJSKÝ FESTIVAL PROPOJÍ REGISTR DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ A FANOUŠKY SPORTU

Odběr vzorku slin, vyplnění dotazníku a krátký pohovor o zdravotním stavu – celkem deset minut času. Tak rychle a jednoduše probíhá vstup do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Letos poprvé bude možné vstoupit do Registru i v rámci návštěvy Olympijského festivalu v Brně. V mobilním odběrovém místě, ve stánku českého biatlonu, budou moci sportovní fanoušci a návštěvníci udělat dobrou věc – vstoupit do Registru a dát tak tisícům nemocných z celého světa naději na uzdravení a normální život.

Detail aktuality
24. 1. 2018

II. kongres Společnosti pro orgánové transplantace ČLS JEP

4.–7. dubna 2018, Špindlerův Mlýn, Hotel Harmony

Detail aktuality
18. 1. 2018

ROK 2017 V IKEM

Lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny transplantovali v uplynulém roce 2017 celkem 502 orgánů, což je víc než 60 % všech transplantací provedených v České republice. Navíc IKEM opět překonal jeden ze svých rekordů – podařilo se transplantovat historicky nejvyšší počet jater a zároveň nová játra dostal historicky nejmladší pacient, teprve čtyřměsíční kojenec. IKEM se tak řadí mezi největší a nejvýkonnější transplantační centra nejen v České republice, ale také v Evropě. Transplantační aktivita IKEM byla v uplynulém roce nadprůměrná, a to i díky úzké spolupráci se zdravotními pojišťovnami. „Rok 2017 znamenal pro Institut klinické a experimentální medicíny hned několik milníků, na které jsme právem pyšní. Pacientům jsme při 458 výkonech transplantovali 502 orgánů, čímž jsme jim zachránili nebo významně zkvalitnili život. Například na jaře naši lékaři transplantovali játra historicky nejmladšímu pacientovi a k závěru roku společně s kolegy z Vídně uskutečnili první mezistátní transplantační trojvýměnu ledvin od žijících dárců. Věřím, že podobné úspěchy nás čekají i letos. Rok 2018 se v IKEM ponese také ve znamení intenzivních příprav na největší investiční akci dvacetiletí – výstavbu pavilonů G1 a G2, která posune naše prostorové a kapacitní možnosti zase o kus dál,“ říká MUDr. Aleš Herman, Ph.D., ředitel IKEM. Nejvíce se loni v IKEM transplantovaly ledviny a rekord padl u transplantací jater. „Naši chirurgové transplantovali celkem 252 ledvin, z čehož se ve 45 případech jednalo o ledvinu od žijícího dárce. V Transplantcentru IKEM se provádí naprostá většina transplantací od žijících dárců v ČR. V případě transplantací ledviny představuje IKEM jeden z největších evropských transplantačních programů,“ konstatuje přednosta Transplantcentra IKEM prof. MUDr. Ondřej Viklický, CSc., a dodává: „V uplynulém roce jsme transplantovali slinivku břišní celkem 39 krát, 5 krát Langerhansovy ostrůvky a 1 krát jsme provedli multiviscerální transplantaci. Kolegové z kardiochirurgie pak úspěšně se 44 výkony pokračovali v programu transplantace srdce, který v IKEM funguje úspěšně již 34 let. Jen tento roční výčet ukazuje, že naše transplantační programy dosahují výjimečných výsledků. Navíc početní rekord zaznamenaly transplantace jater, které jsme v IKEM loni provedli celkem 156 krát.“ Program transplantace jater byl v IKEM zahájen v roce 1995. V současné době se zde nejčastěji transplantují játra dospělým, ale jako jediné centrum tuto operaci nabízí i dětem, které obvykle trpí vrozenou vadou žlučových cest, kde je dlouhodobé přežití příjemců 80 %, což zcela odpovídá evropskému standardu. „Naše klinika je jedinou v ČR, která nabízí kompletní spektrum možností transplantace jater od transplantace celých jater, části jater (rozdělení nebo menšení) až k transplantacím od žijícího dárce. Před dvaceti lety, v roce 1997, kdy byl tento program v začátcích, bylo provedeno 30 transplantací jater za rok, v roce 2011 to bylo 64. Za uplynulý rok jsme celkem provedli 156 transplantací jater, z toho bylo 18 u dětských pacientů. Oproti roku 2016 je to nárůst o 29 transplantací, tedy asi 20 % navíc. Za posledních 7 let se díky nově zavedeným metodám podařilo počty transplantací v IKEM téměř ztrojnásobit. Na jaře 2017 jsme transplantovali játra historicky nejmladšímu pacientovi, teprve 4 měsíčnímu kojenci. Naopak nejstarším příjemcem orgánu byl téměř 82letý pacient. Celkový počet transplantací v IKEM významně narostl za posledních 10 let. V roce 2008 bylo provedeno 293 transplantací břišních orgánů, v roce 2017 to bylo 458,“ říká přednosta Kliniky transplantační chirurgie IKEM doc. MUDr. Jiří Froněk, Ph.D. FRCS. Transplantační aktivita IKEM by rozhodně nebyla tak úspěšná a na vysoké úrovni bez vzájemné spolupráce s lékaři z dárcovských nemocnic v regionech. Na nich stojí nejen správná indikace dárce orgánů, ale také mnohdy nelehká komunikace s pozůstalými. „Transplantace by v Česku nebyly bez dárcovského programu, tedy bez desítek dárcovských nemocnic a stovek jejich zaměstnanců. Proto je pro nás prioritní spolupráce s kolegy v regionech, protože bez jejich náročné práce a péče o dárce orgánů by naše transplantační programy nemohly fungovat. A za to jim patří velké poděkování. Jen díky nim bylo v regionu IKEM vloni odebrány orgány od 136 zemřelých dárců. Každý jeden z nich tak mohl pomoci až 10ti čekajícím pacientům,“ uzavírá vedoucí lékařka Oddělení odběru orgánů a transplantačních databází doc. MUDr. Eva Pokorná, CSc.

Detail aktuality
7. 1. 2018

DiaGone – Nábor nových pacientů ukončen

Děkujeme všem zájemcům o zapojení do testování nové léčby diabetu 2. typu pomocí laseru DiaGone. První kolo projektu stále probíhá.

Detail aktuality

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít