CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Vědecká lékařská knihovna


Knihovna je otevřena pro veřejnost při dodržení všech aktuálně platných hygienických a epidemiologických opatření.

Adresa:

Vídeňská 1958/9
14021 Praha 4

Tel.: 23605 5070
E-mail: vlk.ikem@ikem.cz

Zaměření

VLK IKEM je veřejnou knihovnou vědeckého typu, jejíž fondy časopisů, monografií a ostatního materiálu jsou specializovány zejména na oblasti výzkumného zaměření IKEM - kardiologii, nefrologii, transplantologii, diabetologii a příbuzné obory.

Historie

Základ dnešní Vědecké lékařské knihovny tvoří fond bývalých výzkumných ústavů, vzniklých před více než 50 lety v areálu krčské Thomayerovy nemocnice. Šest ústavů, každý s vlastní knihovnou, bylo sloučeno v r. 1971 do nynějšího Institutu klinické a experimentální medicíny. Současně vzniklo spojením knihoven a dalších odborných pracovišť Středisko vědecko-technických informací. V roce 1997 bylo SVTI zrušeno a vzniklo samostatné odborné pracoviště s názvem Vědecká lékařská knihovna.

Současnost

V současné době se knihovna nachází v 5.p. bloku G hlavní budovy IKEM, dostavěné v roce 2005. Díky projektu ISPROFIN 2005, na kterém se finančně podílely MZČR a IKEM, byla knihovna ve stejném roce vybavena novým nábytkem.

Součástí knihovny je také menší multimediální učebna využívaná zejména pro školení zaměstnanců, e-learning apod.

Knihovna slouží především pracovníkům IKEM a TN, její služby však mohou využívat i studenti nebo jiní uživatelé z řad veřejnosti. 

Na výběru periodik a elektronických zdrojů spolupracuje s VLK knihovní rada složená z předních odborníků IKEM. 

VLK IKEM také eviduje veškerou publikační a přednáškovou činnost pracovníků IKEM ve speciální databázi, ze které jsou na vyžádání poskytovány výstupy pro kliniky i jednotlivce a celkové statistiky.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít