CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Snadno čitelné informace o IKEM

KDO JSME?

IKEM nebo Institut klinické medicíny je nemocnice. Stará se hlavně o dospělé lidi.

Zavolat k nám můžete na telefonní číslo. 23605 4111. Zde vám poradíme, kam se obrátit dál.

Dostanete se k nám autem nebo autobusem.

Parkovat autem můžete blízko IKEM v ulici Pod Haltýřem u Rezidence Emmy

Plánek parkování pro pacienty IKEM

Nemocné například na vozíku může doprovod vysadit přímo u našeho příjmu v 1. patře. Tam počká, než doprovod zaparkuje a pacienta doprovodí.

Autobusem přijedete na zastávku „Institut klinické a experimentální medicíny“. Můžete využít linku pro tělesně postižené H1 nebo linky číslo 138, 193, 203 a regionální autobusy. Podrobnosti na našich internetových stránkách.

Pohyb po nemocnici je možný nejen po schodech, ale i prostřednictvím výtahů.


CO DĚLÁME?

V IKEM se staráme hlavně o dospělé pacienty s vážnými nemocemi srdce a dalších orgánů. Pomáháme také lidem s cukrovkou a problémy se zažíváním.

Na vyšetření Vás může doprovodit asistent nebo blízká osoba. V případě, že trpíte závažnou poruchou zraku nebo pohybu, můžete s sebou mít asistenčního psa. S sebou si přineste předchozí lékařské zprávy a kartičku pojištění. Pokud máte doporučení od lékaře, vezměte ho s sebou. Jestli potřebujete něco dalšího, se dozvíte od lékařů nebo sestřiček.

V případě, že jdete na operaci nebo kvůli nemoci zůstáváte u nás hospitalizovaní, veškeré informace Vám sdělí personál příslušné kliniky.

K hospitalizaci budete také potřebovat oblečení – pyžamo nebo košili, spodní prádlo, ponožky, přezůvky a hygienické potřeby (například zubní pastu a kartáček, mýdlo, šampon na vlasy, ručník, muži potřeby na holení).

Návštěvy jsou možné. Ověřte si ale, prosíme, na příslušném oddělení, čas návštěv nebo případné omezení.  

V nemocnici jsou k dispozici záchody pro veřejnost, bezbariérové WC je v každém patře budovy. Jídlo a pití si můžete koupit v bufetu v 1. patře nebo v automatech. V IKEM je k dispozici lékárna a prodejna zdravotnických pomůcek, kde si můžete vyzvednout předepsané léky nebo pomůcky.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít