CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Podcast

Kardiogenetika zachraňuje v IKEM celé rodiny

Podle očí lze poznat hned několik druhů vážných poškození srdce. Nevěříte? Nejen o tom jsme hovořili v IKEM Podcast s vedoucí vysoce specializovaného centra Centra dědičných kardiovaskulárních onemocnění - paní doktorkou Alicí Krebsovou z Kliniky kardiologie IKEM. Toto centrum v IKEM funguje již od roku 2014. Aktuálně sleduje a léčí již 2000 rodin, tedy více než 5000 lidí. Jde tak o největší a nejkomplexnější centrum tohoto zaměření v Česku.

Diabetes 1. typu a budoucnost transplantací Langerhansových ostrůvků

Počet diabetiků celosvětově výrazně roste. V současnosti je jich v Česku potvrzených téměř milion. Existuje několik typů diabetu, my se budeme tentokrát v IKEM Podcast věnovat diabetu 1. typu. Ten totiž vyžaduje obvykle celoživotní léčbu inzulinem a souvisí často s velmi vážnými stavy a život ohrožujícími komplikacemi. V určitých situacích je jedinou možností transplantace inzulin produkující tkáně. Doktor David Habart z Kliniky diabetologie IKEM prozradí více o počítání ostrůvků, moderních technologiích i budoucnosti léčby této nemoci.

Transplantace dělohy s doc. Jiřím Froňkem

V lednu porodila již třetí žena s transplantovanou dělohou. Holčička se narodila v 36. týdnu těhotenství a vážila 2115 gramů. Jedná se o 18. dítě matky z transplantovanou dělohou v Evropě. Ve zbytku světa pak statistiky mluví o dalších 22 dětech. O studii transplantace dělohy od žijících i zemřelých dárců hovořil v IKEM Podcast přednosta Kliniky transplantační chirurgie doc. MUDr. Jiří Froněk, Ph.D. FRCS.

Obezita a diabetes jako pandemie moderní doby

Každá 4. žena a každý 5. muž v Česku je obézní. Tloušťka ovlivňuje naše tělo a zdraví snad ve všech směrech. Jak tedy zdravě zhubnout? Pomohou moderní diety nebo zázračné přípravky? Co pro sebe můžeme udělat sami a jak nám mohou pomoci lékaři z IKEM prozradí přednosta Centra diabetologie prof. MUDr. Martin Haluzík, DrSc.

50 let IKEM s prof. Janem Pirkem

Prof. Jan Pirk vzpomíná na historii IKEM - začátky a problémy moderní medicíny v tehdejším Československu.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2021. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít

Tyto internetové stránky používají soubory cookie Více informací zde.

Souhlasím