CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Oddělení výdeje léčiv pro veřejnost

Mgr. Markéta Syslová

Vedoucí oddělení

Tel.: 731 404 429, 261 362 329
E-mail: marketa.syslova@ikem.cz

Mgr. Jiří Jáchim

Farmaceut, zástupce vedoucího

Tel.: 261 362 332
E-mail: jiri.jachim@ikem.cz

Oddělení výdeje léčiv pro veřejnost (lékárna pro veřejnost) je umístěno ve vstupní hale novostavby IKEM (mapa). Lékárna pro veřejnost zajišťuje široký sortiment léčivých přípravků, volně prodejných přípravků a doplňků stravy pro ambulantní pacienty. Zajišťuje také léky méně dostupné nebo neregistrované v ČR formou mimořádného dovozu ze zahraničí. 

 

Lékárna disponuje pěti výdejními místy pro výdej léčivých přípravků na recept a dvěma výdejními místy pro výdej volně prodejných léků a doplňků stravy. Soukromí při výdeji léčivých přípravků zajišťují diskrétní zóny a protihlukové zástěny.

Poradíme Vám s léčbou lehkých zdravotních potíží (bolest hlavy, kloubů, nachlazení, průjem, zácpa). Pomůžeme Vám vybrat vhodný přípravek, vysvětlíme Vám správné užívání léků a také tzv. režimová opatření (dieta, pohyb, vyhýbání se rizikovým situacím aj.), která u daného onemocněnímohou zefektivnit léčbu, v některých případech dokonce snížit potřebu léků.

V lékárně Vám zdarma změříme krevní tlak, hmotnost, vypočítáme tzv. body mass index a zkonzultujeme s Vámi výsledné hodnoty. Pacienti se mohou objednat na individuální lékové konzultace (zde). Poskytujeme také speciální konzultace "Podpora ve snižování nadváhy" a "Odvykání kouření", které jsou vedeny vyškolenými farmaceuty.

V průběhu roku Vám připomínáme mezinárodní dny věnované péči o zdraví – tzv. Světové dny. Kalendář nejbližších tematických dnů včetně již proběhlých akcí naleznete v Světové dny.
© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2022. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít