CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Archiv aktualit

21. 12. 2021

IKEM MÁ NOVÉ PROFESORY

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu dne 15. prosince 2021 na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol nové profesorky a profesory vysokých škol. Tento nejvyšší vědecko-pedagogický titul získali hned dva lékaři IKEM. Velmi gratulujeme prof. MUDr. Vojtěchu Melenovskému, CSc. z Kliniky kardiologie IKEM a prof. MUDr. Tomáši Huclovi, Ph.D. z Kliniky hepatogastroenterologie IKEM.

Detail aktuality
25. 10. 2021

Aktuální pohledy na léčbu fibrilace síní

Česká kardiologická společnost ve spolupráci s PRO.MED.CS Praha a.s. si Vás dovoluje pozvat na vzdělávací webinář

Detail aktuality
19. 10. 2021

Vyšla kniha Akutní kardiologie

Třetí, přepracované a doplněné vydání (Kettner Jiří, Kautzner Josef a kolektiv)

Detail aktuality
15. 9. 2021

3. dávky očkování proti COVID 19

COVID-19 může mít zvlášť těžký průběh u nemocných po orgánových transplantacích, a proto je důležité udělat vše pro to, aby bylo toto riziko sníženo na minimum.

Detail aktuality
14. 9. 2021

Preventivní akce – ZDRAVÉ LEDVINY

Nemocné ledviny nebolí. Nějakou formou onemocnění ledvin trpí každý 10. člověk. Mnoho lidí ale o svém problému neví. Že ledviny selhávají, se často zjistí až velmi pozdě, kdy už je situace vážná a pacienty dříve či později čeká dialýza nebo transplantace ledviny.

Detail aktuality
15. 6. 2021

IKEM OTEVÍRÁ NOVĚ ZREKONSTRUOVANÉ PRACOVIŠTĚ NUKLEÁRNÍ MEDICÍNY

Moderní pracoviště, které na poměrně malém prostoru, umožňuje zajištění důležité funkce IKEM - vyšetření pacientů pomocí nukleární medicíny. Vybudování zcela nových prostor v souladu s nejpřísnějšími pokyny pro přípravu radiofarmak a vybavení novými zobrazovacími možnostmi stálo celkem bezmála 40 milionů Kč bez DPH.

Detail aktuality
12. 5. 2021

ZAČÍNÁ DOSTAVBA IKEM: STAVBA DESETILETÍ BUDE STÁT PŘES 1 MILIARDU KORUN A NABÍDNE NOVÁ LŮŽKA I PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI

14 564 m2 nové podlahové plochy pro transplantační a kardiovaskulární medicínu. Strategická vládní investice – dostavba nových pavilonů G1, G2 za 1,05 miliardy korun přinesou IKEM nová lůžka a nové možnosti léčby pro nemocné z celé České republiky. Plně bezbariérová budova s moderními technologiemi bude využívat obnovitelné zdroje energie prostřednictvím energopilotů spolu s tepelnými čerpadly. Nové pavilony IKEM s nejnovějším vybavením nabídnou zaměstnání stovce lékařů, sester a dalším zdravotníkům.

Detail aktuality
10. 5. 2021

SPOLEČNÉ PROHLÁŠENÍ K ODCHODU PROF. JANA PIRKA Z POZICE PŘEDNOSTY KARDIOCENTRA IKEM

Vzhledem k opakujícím se dotazům k odchodu pana profesora Pirka z pozice přednosty Kardiocentra IKEM si dovolujeme zaslat společné prohlášení prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., odcházejícího přednosty Kardiocentra IKEM a Ing. Michala Stiborka, MBA, ředitele IKEM:

Detail aktuality
19. 4. 2021

Epidemie COVID-19 již rok vyvolává neskutečnou vlnu solidarity.

Proto děkujeme všem, kteří nám pomáháte, moc si Vaší pomoci vážíme.

Detail aktuality
18. 4. 2021

23. pražský workshop o katetrizačních ablací PRAGUE RHYTHM 2021

Ve dnech 18. - 20. dubna 2021 se konal již 23. ročník pražského ablačního workshopu.

Detail aktuality
18. 3. 2021

ENDOSKOPIE 21. STOLETÍ - ESGE DAYS 2021

Institut klinické a experimentální medicíny hostí jako jedno ze 4 špičkových gastroenterologických center Evropy 4. ročník konference ESGE DAYS 2021. To je nejvýznamnější vzdělávací projekt v oblasti gastrointestinální endoskopie na světě. Kvůli koronavirovým omezením se akce koná pouze virtuálně, výjimečné výkony v trávicím traktu tak prezentují jen čtyři evropská centra z Prahy, Bruselu, Berlína a Düsseldorfu.

Detail aktuality
5. 2. 2021

Idiopatické střevní záněty (IBD)

Při respektování všech hygienických doporučení a protiepidemických opatření pokračujeme i v adekvátním vyšetřování všech pacientů včetně endoskopie tak, aby nedošlo k prodlevě při nasazení odpovídající léčby.

Detail aktuality
22. 1. 2021

Endoskopický den IKEM (Prague Endoscopy Days) – kongres odložen

Původní termín 27. 1. 2021 musel být z důvodu epidemiologické situace odložen, o novém termínu, který předpokládáme na jaře 2021, budeme včas informovat.

Detail aktuality
14. 1. 2021

Rekonstrukce Radioizotopového pracoviště ve 3. patře

První ambulantní část a radiofarmaceutické laboratoře jsou dočasně přemístěny do pavilonu „V“ v areálu Thomayerovy nemocnice.

Detail aktuality
8. 1. 2021

Třetí rok řešení multicentrického výzkumného projektu

jehož cílem je zhodnocení bezpečnosti a efektivity ošetření nádorů žlučových cest a pankreatu pomocí radiofrekvenční ablace.

Detail aktuality

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít