CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Archiv aktualit

2. 12. 2016

Pozvání na benefiční výstavu "ART FOR HEART"

V České republice se ročně narodí asi 500 dětí se srdeční vadou. Většinu vad lze dnes upravit operačním nebo katetrizačním výkonem. Jsou ovšem oblasti na světě, kde je výskyt podobných komplikací mnohonásobně vyšší a účinná pomoc neexistuje. I z tohoto důvodu vznikl Nadační fond Africké srdce, který chce zajistit účinnou a dlouhodobou pomoc dětem se srdečními problémy tam, kde není zdravotnictví na takovém stupni rozvoje jako v České republice. V prosinci letošního roku se na jeho podporu uskuteční benefiční výstava v pražském Mánesu s názvem Art for Heart.

Detail aktuality
22. 11. 2016

Důležité upozornění

Důležité upozornění pro naše pacienty, kteří jsou nositeli defibrilátoru od firmy St. Jude Medical.

Detail aktuality
12. 10. 2016

IKEM SLAVNOSTNĚ OTEVŘEL NOVÉ OPERAČNÍ SÁLY. REKONSTRUKCE A DOSTAVBA TRVALA 3 MĚSÍCE, NAVÝŠÍ KAPACITU TRANSPLANTAČNÍ CHIRURGIE.

Dva nové sály - jeden rekonstruovaný a druhý nově vybudovaný, a k tomu nové laboratoře zaměřené na léčbu komplikací diabetu. To vše včetně rekonstrukce vzduchotechniky, elektroinstalace, zázemí pro zaměstnance i pacienty před zákrokem i po něm. Tak vypadala jedna z hlavních investičních akcí Institutu klinické a experimentální medicíny roku 2016. Celkem stála 85 milionů korun a IKEM ji plně hradil ze svých zdrojů.

Detail aktuality
12. 9. 2016

17. září - Světový den dárců kostní dřeně

Již druhý rok slavíme Světový den dárců kostní dřeně. Ten připadá každoročně na třetí zářijovou sobotu, letos tedy na 17. září. Zapojuje se do něj 100 organizací a registrů z 57 zemí světa, kteří společně děkují 28 milionům potenciálních dárců - lidí, kteří se dobrovolně, bez nároku na jakoukoli finanční odměnu, rozhodli dát pacientům s onemocněním krvetvorby odkudkoli na světě novou šanci na život.

Detail aktuality
18. 8. 2016

VÝPADEK TELEFONNÍCH LINEK IKEM

Vážení pacienti a návštěvníci IKEM, všechny telefonní linky by měla být v tuto chvíli již dostupné. Technici IKEM pracovali ve čtvrtek 18. 8. 2016 na odstranění závady na telefonní centrále. Ta nefungovala a na některá místa v IKEM se proto nedalo dovolat. Velmi se Vám za případné komplikace omlouváme. Nyní by mělo být již vše v pořádku. V případě, že i přes všechna opatření zaznamenáte nějaký problém, napište nám na ikem@ikem.cz a my se pokusíme vše co nejrychleji vyřešit. Děkujeme za pochopení a Vaši trpělivost.

Detail aktuality
15. 8. 2016

SÚDÁNŠTÍ STUDENTI MEDICÍNY SE V IKEM UČÍ LÉČIT SRDCE

První dva studenti z afrického Súdánu dorazili 15. srpna do Česka. Čtyřtýdenní studijní stáž jim umožní od odborníků Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze získat znalosti především v oblasti kardiologie, která je v České republice na světové úrovni. Podívají se ale i na další pracoviště s nejmodernějším vybavením a zázemím, která ve své domovině nemají a budou mít možnost poznat vyšší standard kvality zdravotní péče. Jejich pobyt umožnil Nadační fond Africké srdce, který vznikl z iniciativy kardiologů IKEM. Dává si za cíl motivovat tyto studenty k dalšímu studiu a vzděláním mediků chce také zajistit, aby se zlepšila úroveň lékařské péče v Africe.

Detail aktuality
28. 7. 2016

Nová léčba hepatitidy C otevřela cestu k transplantaci i pro pacienty s chronickým selháním ledvin

Chronická hepatitida C je jedním z nejčastějších důvodů transplantace jater. Paradoxem je, že až do teď byla zároveň jednou z příčin, která zhoršovala výsledky transplantace jater a znemožňovala u takto nemocných transplantaci jakéhokoli jiného orgánu. Imunosupresiva, léky na potlačení imunitní reakce těla, která každý pacient po transplantaci musí denně užívat, totiž hepatitidu C znovu “probouzejí“ a ta tak může transplantovaná játra zničit. Díky nové léčbě pomocí přímo působících antivirotik Institut klinické a experimentální medicíny vyléčil v posledním roce chronickou hepatitidu C u více než 20 pacientů se selháním ledvin, kteří byli závislí na léčbě umělou ledvinou. Ti se tak mohli stát kandidáty na transplantaci ledviny.

Detail aktuality
16. 6. 2016

Výhružný telefonát v IKEM

Dnes, 16. 6. 2016 okolo poledne bylo Policii České republiky nahlášeno, že se v Institutu klinické a experimentální medicíny nachází bomba. Několik týmů policistů, včetně speciálně vycvičeného psa, pak několik hodin důkladně prohledávalo každou místnost.

Detail aktuality
2. 6. 2016

Prohlášení k článku MF Dnes

Institut klinické a experimentální medicíny se důrazně ohrazuje vůči rozhovoru paní prof. MUDr. Evy Sykové, DrSc. zveřejněném v MF Dnes dne 2. 6. 2016 s názvem “Uznávám chybu, vedl mě soucit“.

Detail aktuality
25. 5. 2016

Africké srdce

Posláním lékařů (a zdravotníků všeobecně) je pomáhat lidem v nouzi. Proto se odborníci z IKEM rozhodli spojit síly s dalšími organizacemi a osobnostmi ČR a společně dali vzniknout projektu a Nadačnímu fondu Africké srdce.

Detail aktuality
16. 5. 2016

Plnění Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě

Plnění Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě V souvislosti s četnými dotazy ze strany veřejnosti si Institut klinické a experimentální medicíny dovoluje zveřejnit detailně zpracované plnění Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Pro přehlednost jsme si dovolili navyšování ohodnocování zaměstnanců v minulých dvou letech v IKEM rozdělit do čtyř období.

Detail aktuality
13. 5. 2016

PRVNÍ TRANSPLANTACE DĚLOHY V ČR

Speciální operační tým pod vedením Jiřího Froňka z IKEM a Romana Chmela z FN Motol provedl 30. dubna 2016 první transplantaci dělohy v České republice. Byla to teprve 11. transplantace dělohy od žijící dárkyně - v tomto případě matky příjemkyně - na světě. Mladá žena, která se narodila bez dělohy, tak dostala šanci přivést na svět vlastní dítě. Touto transplantací tak odstartovala první klinická studie na světě, která zahrnuje transplantace dělohy od žijících i zemřelých dárkyň.

Detail aktuality
29. 4. 2016

VÝSTAVBA NOVÝCH BUDOV IKEM G1, G2

Nový Akutní příjem, vybudování nového pracoviště pro pacienty před a po transplantaci - to znamená 56 nových, tolik potřebných lůžek. Od roku 2020 to vše nabídne Institut klinické a experimentální medicíny v Praze svým pacientům. Projekt výstavby dvou nových pavilonů v plánované hodnotě 750 milionů korun již získal konkrétní podobu.

Detail aktuality
7. 4. 2016

Na plovárně s Jiřím Froňkem

Rozhovor Marka Ebena s přednostou Kliniky transplantační chirurgie Institutu experimentální medicíny v Praze. Režie J. Hojtaš

Detail aktuality
22. 3. 2016

IKEM TRANSPLANTUJE LEDVINY UŽ 50 LET

Již 5778 transplantovaných ledvin, více než 5084 prodloužených nebo výrazně zkvalitněných lidských životů, statisíce hodin péče o pacienty před, během i po operaci. To vše v průběhu 50 let. Tak vypadá program transplantací ledvin v Institutu klinické a experimentální medicíny, který v Krči začal 21. března 1966. Dnes Transplantcentrum IKEM provádí více než polovinu všech transplantací ledvin v České republice, tedy více než zbylých šest center dohromady.

Detail aktuality
22. 3. 2016

IKEM TRANSPLANTUJE LEDVINY UŽ 50 LET

IKEM TRANSPLANTUJE LEDVINY UŽ 50 LET. Již 5778 transplantovaných ledvin, více než 5084 prodloužených nebo výrazně zkvalitněných lidských životů, statisíce hodin péče o pacienty před, během i po operaci. To vše v průběhu 50 let. Tak vypadá program transplantací ledvin v Institutu klinické a experimentální medicíny, který v Krči začal 21. března 1966. Dnes Transplantcentrum IKEM provádí více než polovinu všech transplantací ledvin v České republice, tedy více než zbylých šest center dohromady.

Detail aktuality
22. 3. 2016

IKEM TRANSPLANTUJE LEDVINY UŽ 50 LET.

Již 5778 transplantovaných ledvin, více než 5084 prodloužených nebo výrazně zkvalitněných lidských životů, statisíce hodin péče o pacienty před, během i po operaci. To vše v průběhu 50 let. Tak vypadá program transplantací ledvin v Institutu klinické a experimentální medicíny, který v Krči začal 21. března 1966. Dnes Transplantcentrum IKEM provádí více než polovinu všech transplantací ledvin v České republice, tedy více než zbylých šest center dohromady.

Detail aktuality

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít