CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • STARTUJE DRUHÝ ROČNÍK CHARITATIVNÍHO BĚŽECKÉHO ZÁVODU PROBĚHNI.SE

STARTUJE DRUHÝ ROČNÍK CHARITATIVNÍHO BĚŽECKÉHO ZÁVODU PROBĚHNI.SE

Věděli  jste, že každý druhý Čech umírá na srdeční choroby? Přední čeští kardiologové  si řekli dost a rozhodli se na vážnost situace upozornit. Lékaři z Nadačního  fondu České srdce s agenturou RAUL založili běžecký závod Proběhni.se, který na  problematiku poukazuje. Běh Kunratickým lesem čeká druhý ročník v sobotu 13.  dubna 2019 a startovat bude z areálu Institutu klinické a experimentální  medicíny.

                  450 200 Kč – výtěžek z prvního ročníku, který v plné výši za podpory partnerů závodu a všech účastníků putoval na konto nadačního fondu je již plně využíván. „Realizujeme složité operace v  rozvojových zemích, preventivními prohlídkami předcházíme vážným srdečním  onemocněním, vzděláváme začínající lékaře v zemích třetího světa, edukujeme  českou veřejnost. Úkolů, které jsme si předsevzali, je celá řada, a díky  účastníkům Proběhni.se jsou realizovatelné,“ upozorňuje MUDr. Michal Pazderník, FESC, kardiolog z Institutu klinické a experimentální medicíny a jeden ze zakladatelů NF České srdce.

                  Pomáhá každý, kdo se postaví na start, a to do poslední koruny. Po úspěšném premiérovém ročníku, který se za branami IKEM uskutečnil v letošním roce, se pořadatelé rozhodli pro jeho pokračování. To se bude konat v sobotu 13 dubna 2019. Kromě závodu na tratích s přibližnou délkou 6 a 11 kilometrů, se účastníci mohou opět těšit na edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob. „Chceme pomáhat také  tady v Česku. Proto budeme po celý den účastníky běhu seznamovat s nemocemi  srdce a jejich prevencí, měřit krevní tlak, hladinu cukru v krvi, natáčet EKG a  učit základní prvky resuscitace.“ dodává Pazderník.

                  Proběhni.se je jediný běžecký závod takového rozsahu, který se na půdě Institutu klinické a experimentální medicíny koná. „První  ročník byl pro nás velkou zkouškou, kterou jsme nejen my, ale především naši  lékaři a účastníci prošli na jedničku. Ukázalo se, že široké veřejnosti není  problematika srdečních chorob lhostejná. Věřím, že zájem běžců bude v roce  2019 ještě větší a společně se nám podaří na srdeční onemocnění upozorňovat.  Jsem velmi pyšný na naše kardiology, kteří se rozhodli v rámci Nadačního  fondu České srdce pomáhat nejen v zemích třetího světa, ale i u nás  v Česku. Proběhni.se je toho skvělým příkladem,“ říká ředitel IKEM MUDr. Aleš Herman, Ph.D.

                  Registrace závodníků byly spuštěny 1. listopadu v 11 hodin na webových stránkách www.probehni.se, a to ve stejné ceně jako v minulém roce, za 500 Kč. Děti zaplatí za své startovné jen 100 Kč. Kromě pomoci Nadačnímu fondu České srdce je v ceně běhu právě výše zmíněný edukativní program českých kardiologů, kteří budou celý den účastníkům k dispozici. Agentura RAUL, která projekt realizuje, má mnohaleté zkušenosti s pořádáním akcí jako je Jizerská 50, seriály Běhej lesy a SkiTour nebo pražské Primátorky.

Více informací naleznete na www.probehni.se nebo na facebookových stránkách projektu Probehni.se.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít