CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • BOJOVNÍCI KARLOS VÉMOLA A PATRIK KINCL BOJOVALI V IKEM AŽ NA DŘEŇ

BOJOVNÍCI KARLOS VÉMOLA A PATRIK KINCL BOJOVALI V IKEM AŽ NA DŘEŇ

Boj na dřeň – mimořádný projekt, ve kterém spojily síly týmy  organizace XFN, Nadačního fondu Kapky naděje a Českého registru dárců  krvetvorných buněk IKEM. Díky němu vstoupili elitní čeští MMA bojovníci Karlos  Vémola a Patrik Kincl na začátku června do Českého registru dárců krvetvorných  buněk a v pátek 15. června 2018 se poprvé setkali v rámci projektu  „Boj na dřeň“ tváří v tvář v souboji, který zde ještě nebyl. Díky nim  vstoupilo v prostorách Institutu klinické a experimentální medicíny během  přípravného tréninku celkem 57 nových dárců kostní dřeně, kteří můžou zachránit  mnoho životů. A to bez nadsázky.  

                  Elitní čeští MMA bojovníci Karlos Vémola a Patrik Kincl se poprvé oficiální střetnou až na konci června v 02 aréně, ale už teď rozjeli v Institutu klinické a experimentální medicíny souboj, jaký tu ještě nebyl. I přes sportovní nevraživost se oba přece jen shodli. Přijali totiž zcela unikátní výzvu pro dobrou věc – zapsali se do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, odevzdali vzorek krve a stali se tak potencionálními dárci kostní dřeně. Díky jejich inspirativnímu kroku vstoupilo do registru v rámci akce „Boj na dřeň“ celkem 57 nových potenciálních dárců kostní dřeně. „Vůbec  jsem nad tím neváhal. Když můžu pomoct, rád to udělám. Vyzval jsem proto  všechny svoje fanoušky, aby bojovali s námi, protože to je to nejmenší, co  můžeme pro nemocné udělat,“ říká Karlos Vémola, který společně se svým soupeřem Patrikem Kinclem vytvořili tuto výzvu, aby vyburcovali své fanoušky ke vstupu mezi dárce. Ten, který na akci přesvědčí více svých příznivců ke vstupu, vyhraje. „Vyzval jsem všechny svoje  fanoušky, aby nejen na akci ale také i v budoucnu vstoupili do Českého  registru dárců kostní dřeně IKEM. Jsem rád, že se díky nám rozrostou řady  registru o příznivce českého MMA. Má to smysl,“ podotýká bojovník Patrik Kincl.  

                  Jen od začátku letošního roku měl registr několik velmi úspěšných náborů, v databázi je tak k 15. červnu 2018 celkem 30 455 potencionálních zachránců lidských životů. „Loňský rok byl pro  Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM ve všech směrech úspěšný a jsem  velmi ráda, že můžeme na tuto pozitivní vlnu navázat i v letošním roce. Za  rekordní nárůst dárců v posledních měsících může především propagace  dárcovství kostní dřeně, které se registr intenzivně věnuje za pomocí partnerů,  dobrovolníků i sponzorů, ale také zvýšení horní věkové hranice pro vstup do  registru z 35 na 40 let. Speciální poděkování patří těm, kteří podstoupili  samotný odběr kostní dřeně a dali tak cizímu člověku šanci vyhrát boj nad  smrtelnou nemocí,“ podotýká Mgr. Marie Kuříková, vedoucího Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM.

                  Akce se zúčastnil také Matěj Kučera, kterému byla ve 13 letech diagnostikována rakovina krve a od té doby každý den bojuje o život. Jeho jedinou šancí je najít vhodného a shodného dárce kostní dřeně. Matějův otec a desítky dobrovolníků proto organizují několik akcí na podporu vstupu nových dárců do registru. „Je  opravdu symbolickou paralelou, že se dnes na půdě IKEM potkaly nejen dvě bojové  legendy Karlos Vémola a Petrik Kincl, ale oba pánové se seznámili i  s nemocným Matějem, který bojuje s leukémií. Jeho tatínek stejně jako  bojovníci aktivně iniciuje vstup nových dárců do registru. A o tom je celý  projekt „Boj na dřeň“ – s bojovníky podporujeme dárce kostní dřeně, kteří  pomůžou bojovníkům se zákeřnou nemocí,“ říká Bc. Gabriela Hošková, koordinátorka Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM.

                  Spoluorganizátorem projektu je i Nadační fond Kapka naděje, se kterým Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM dlouhodobě spolupracuje. Společně se snaží aktivně pomáhat co nejvíce dětským pacientům, kteří trpí některým typem leukémie a poruchou krvetvorby. Nejvýznamnější složkou spolupráce je finanční podpora, díky které je možné hradit vstupní vyšetření všech nových dárců. „Jsem rád,  že se nám podařilo společně s týmem XFN uspořádat tuto kampaň, na jejímž  konci bude nejen větší povědomí o důležitosti Českého registru dárců  krvetvorných buněk IKEM, ale hlavně také jeho rozšíření o příznivce českého  MMA,“ zhodnotil Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Boj na dřeň

IMG_9248.jpg IMG_9256.jpg IMG_9260.jpg IMG_9284.jpg IMG_9295.jpg IMG_9310.jpg IMG_9332.jpg IMG_9345.jpg

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít