CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Co s sebou

Spolu s pozváním k operaci obdržíte Informovaný souhlas s operací a s podáním anestezie, kartičku na chronicky užívané léky, seznam léků, které je nutno před operací vysadit a soupis potřebných vyšetření. 

Informovaný souhlas s provedením operace a Inf. souhlas s podáním anestezie jsou důležité dokumenty, které popisují Vaše onemocnění, důvod operace/podání anestezie, a popisují možná rizika daného postupu. 

V klidu domova si je důkladně přečtěte a poznamenejte si případné nejasnosti, která Vám přijetí na kliniku vysvětlí ošetřující lékař. Poté oba dokumenty podepíšete (i datum vlastní rukou) a odevzdáte lékaři nebo sestřičce.

Jste-li Svědek Jehovův, nezapomeňte na prohlášení o odmítání krevních přípravků.

Kartička s chronickou medikací slouží k přehledu o užívaných lécích, proto ji pečlivě vyplňte, pokud možno i s dávkováním v mg (pomůže OL). Užíváte-li léky jinak, než máte předepsáno, poznamenejte to do kartičky také. Je to důležité pro pooperační průběh, kdy nasazujeme zpět chronicky užívané léky a nasazení např. několika léků na snížení tlaku, na které ve skutečnosti nejste zvyklý, by mohlo vést k jeho příliš velkému snížení. 

Na druhé straně této kartičky je tabulka k vypsání případných alergií, zejména na léky (např. antibiotika, kontrastní látky, jód). Toto je obzvláště důležité, podáním takových léků můžete být ohroženi na životě i při dnešních možnostech medicíny.

Seznam léků, které je nutno před operací vysadit obsahuje seznam přípravků snižujících srážlivost krve, které je nutno vysadit obvykle 7-10 dní před operací. OL či kardiolog v případě potřeby nasadí náhradní terapii.

Chronicky užívané léky je s sebou zapotřebí vzít, počítáte-li s nástupem do lázní překladem od nás, v množství dostatečném na 4 týdny (pojišťovna nezahrnuje náklady na medikaci do lázeňského paušálu). V případě méně obvyklých léků (předepisovaných specialisty - např. neurology, endokrinology apod.) se navíc může stát, že je ne vždy máme k dispozici a musí se objednávat.  

Dále nezapomeňte na věci osobní hygieny - kartáček na zuby, event. nádobu na umělý chrup, zubní pastu, ručník, spodní prádlo na 7 dní, ženy - podprsenky bez kostic, župan.

Finance - obecně doporučujeme menší množství na drobný nákup (noviny, džus apod.), pokud z jakéhokoliv důvodu budete mít u sebe větší finanční obnos, doporučujeme jej po dobu hospitalizace uschovat v trezoru u staniční sestry. Jiné cennosti - šperky, hodinky - doporučujeme ponechat doma. 

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít