CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Aktuality

19. 10. 2017

Sympozium Program transplantace tenkého střeva v ČR – současný stav a perspektivy

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na sympozium „Program transplantace tenkého střeva v ČR – současný stav a perspektivy“, které se bude konat 7. prosince 2017 od 9.00 do 14.00 v Kongresovém sále IKEM. Vzhledem k omezené kapacitě sálu, prosíme o potvrzení Vaší účasti na e-mail symposium.strevo@ikem.cz. Těšíme se na Vaši účast.

Detail aktuality
29. 8. 2017

PRVNÍ KOMBINOVANÁ TRANSPLANTACE SRDCE A JATER

Srdce a játra od jednoho dárce jednomu příjemci. Historicky první kombinovanou transplantaci těchto dvou orgánů v průběhu jednoho dne provedly týmy z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny. Náročná operace byla nevyhnutelná. Pacienta ohrožovalo na životě nejen těžké srdeční selhání, ale i cirhóza jater. Čeští lékaři se proto nebáli překročit zdravotnické standardy, které jsou ve světě doporučené. I díky tomu zachránili pacientovi život.

Detail aktuality
2. 6. 2017

PRO ZÁJEMCE O LÉČBU DIABETU 2. TYPU – KONEC PŘIHLAŠOVÁNÍ

Děkujeme všem zájemcům o zapojení do testování nové, přelomové léčby diabetu 2. typu pomocí laseru DiaGone. Institut klinické a experimentální medicíny obdržel více než 600 přihlášek do projektu, a proto musí (z důvodu naplnění avizované kapacity max. 150 pacientů) příjem žádostí ukončit.

Detail aktuality
30. 5. 2017

INFORMACE PRO ZÁJEMCE O LÉČBU DIABETU 2. TYPU

IKEM se připravuje na testování nového, přelomového typu léčby diabetu 2. typu pomocí laseru DiaGone. V tuto chvíli se zpracovávají a vyhodnocují všechny došlé žádosti o zapojení do tohoto projektu. K určení, zda pacient splňuje kritéria k zařazení do projektu, je nutné vyplnit krátký dotazník – viz. soubor níže.

Detail aktuality
25. 5. 2017

SVĚTOVĚ UNIKÁTNÍ ZPŮSOB LÉČBY DIABETU 2. TYPU V IKEM

Žádné inzulínové injekce několikrát denně, žádné opakované měření hodnoty cukru v krvi z prstu, žádný diabetes 2. typu - to by mohla být již brzy realita pro tisíce pacientů v České republice. Institut klinické a experimentální medicíny se totiž připravuje na testování nového, přelomového typu léčby nemocných s cukrovkou. Pomocí endoskopicky - přes jícen a žaludek - zavedeného laseru oslepí za pouhých 15 minut nervové buňky na začátku tenkého střeva (ve dvanáctníku) a změní tak jeho fungování, což by mělo vést k výraznému zlepšení a u některých pacientů i k úplnému vymizení diabetu 2. typu. To vše bez nutnosti jakéhokoli chirurgického zákroku, plné anestézie a dlouhého pobytu v nemocnici.

Detail aktuality
30. 4. 2017

IKEM JIŽ ROK TRANSPLANTUJE DĚLOHY

Již šesti ženám toužícím po vlastním dítěti transplantoval v uplynulém roce speciální operační tým pod vedením Jiřího Froňka z IKEM a Romana Chmela z FN Motol dělohu. Brzy se pod dohledem lékařů začnou připravovat na umělé oplodnění a pokud se vše podaří, tak i na první těhotenství. To vše v rámci jediné klinické studie na světě, která zahrnuje transplantace dělohy od žijících i zemřelých dárkyň.

Detail aktuality
29. 3. 2017

Mgr. Jiří Čáp se stal Sestrou roku 2016

Sestrou roku 2016 v oblasti managementu a vzdělávání se stal Mgr. Jiří Čáp z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče Transplantcentra IKEM. Ocenění v rámci 17. ročníku soutěže si převzal během slavnostního večera v pražském Hudebním divadle Karlín.

Detail aktuality

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít