CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • Mgr. Jiří Čáp se stal Sestrou roku 2016

Mgr. Jiří Čáp se stal Sestrou roku 2016

Sestrou roku 2016 v oblasti  managementu a vzdělávání se stal Mgr. Jiří Čáp z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče Transplantcentra IKEM. Ocenění v rámci 17. ročníku soutěže si převzal během slavnostního večera v pražském Hudebním divadle Karlín. 

Mgr. Jiří Čáp se ve zdravotnictví pohybuje již 23 let. V současné době zastává pozici vrchní sestry Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče Transplantcentra IKEM. Je dlouholetým aktivním členem sekce anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče České asociace sester.

Věnuje se také výuce studentů a kolegů - především na SZVŠ v Praze 4 a v Centru pro vzdělávání Thomayerovy nemocnice. Přednáší na kongresech pořádaných Českou asociací sester a Českou společností intenzivní medicíny, publikoval řadu odborných prací. Aktivně se podílí na grantových, klinických a experimentálních projektech. Podílel se na zavádění podtlakové terapie léčby ran (V. A. C.) v ČR a byl i školitelem této metody. Na kongresu České společnosti intenzivní medicíny v roce 2011 jako první sestra prezentoval výsledky dlouhodobého sledování vlivu používání 2% chlorhexidinu v alkoholu jako prevence katétrových infekcí. Jako jeden z mála odborníků v ČR provádí podpůrnou terapii přístrojem Prometheus při jaterním selhání u dospělých i dětských pacientů. Na kmenovém pracovišti je autorem mnoha odborných standardů a směrnic. Angažuje se v celoústavním managementu kvality poskytované péče.

V roce 2002 byl vyslán s Armádou ČR do Afghánistánu, kde 3 měsíce pracoval jako staniční sestra anesteziologického a resuscitačního oddělení polní nemocnice v Kábulu. Ve volném čase spolupracuje s veterinární nemocnicí Vetcentrum Duchek Praha, kde mimo jiné poskytuje intenzivní a resuscitační péči psům a kočkám, včetně provádění hemodialýzy.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít