CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Aktuality

14. 12. 2015

ROK OD PRVNÍ TRANSPLANTACE TENKÉHO STŘEVA V IKEM

HISTORICKY PRVNÍ PACIENT PO TOMTO NÁROČNÉM ZÁKROKU SE TĚŠÍ DOBRÉMU ZDRAVÍ (PRAHA, 14. 12. 2015) Přesně před rokem provedl Institut klinické a experimentální medicíny vůbec první multiviscerální transplantaci v České republice, potažmo střední a východní Evropě. Tehdy šedesátiletému Bartoloměji Peštovi transplantovali lékaři při této operaci 5 orgánů najednou, a to včetně tenkého střeva. Zákrok trval více než 10 hodin. Vůbec poprvé zde navíc lékaři transplantovali tenké střevo. Dnes, rok po náročném výkonu se Bartoloměji Peštovi daří výborně, dochází do IKEM na pravidelné kontroly a postupně se vrací do normálního života.

Detail aktuality
3. 12. 2015

V IKEM DOSTALO NOVOU LEDVINU UŽ 5000 PACIENTŮ

NEJSTARŠÍ TRANSPLANTAČNÍ PROGRAM IKEM POMÁHÁ PRŮMĚRNĚ 5 PACIENTŮM TÝDNĚ Transplantcentrum IKEM má za sebou další velký milník - 14. 11. 2015 transplantovalo novou ledvinu 5000. pacientovi. Stalo se tak 49 let od historicky první transplantace ledvin v IKEM, která zároveň odstartovala první systematický program transplantací ledvin v tehdejším Československu. Od roku 1966 tak lékaři pomohli 1828 ženám a 3172 mužům, kterým transplantovali celkem 5681 ledvin. Dnes je to nejrozvinutější program, který ročně pomáhá stovkám nemocných.

Detail aktuality
27. 8. 2015

UNIKÁTNÍ TRANSPLANTACE JATER V IKEM

NA DOBU URČITOU, NAPŘÍČ KREVNÍ SKUPINOU, ZMENŠENÝM ŠTĚPEM PŘENESENÝM DO PÁNVE Několik náročných zákroků v jednom, každý o sobě unikátní a technicky velmi náročný. Tak se dá popsat záchrana života Lukáše Musila (34). Tomu zbývaly jen poslední chvíle života. Naděje na záchranu byly sotva v jednotkách procent. Akutní otrava paracetamolem, tedy lékem snižujícím horečku, ho dostala až do Institutu klinické a experimentální medicíny. Vážný stav vyžadoval rychlé rozhodnutí a odvahu provést něco, co nikdo na světě dosud neudělal. Jen díky tomu, že tam kde jiní končí, Transplantcentrum IKEM dokáže najít řešení, se může pan Musil po desetihodinové operaci a 6 týdnech léčení pomalu vracet do života. A není jediný, co do počtu transplantací jater je rok 2015 zatím historicky nejúspěšnějším. K dnešnímu dni lékaři totiž pomohli již 93 lidem, což je o 15 více než za stejné období loňského roku.

Detail aktuality
27. 8. 2015

ROK 2014 V IKEM – NEJVYŠŠÍ POČET TRANSPLANTACÍ V HISTORII A UNIKÁTNÍ ZÁKROKY

VE ZNAMENÍ REKORDNÍHO POČTU TRANSPLANTACÍ A UNIKÁTNÍCH ZÁKROKŮ Celkem 484 orgánů transplantovali v roce 2014 lékaři Institutu klinické a experimentální medicíny. Je to téměř 60% všech transplantací provedených v České republice. Znovu tak dokázali, že patří k naprosté špičce ve svém oboru. IKEM se totiž díky tomuto počtu řadí mezi největší a nejvýkonnější transplantační centra Evropy. Týdně zde lékaři zvládnou v průměru téměř 10 zákroků, kdy pacientovi transplantují jeden nebo i více orgánů najednou. Navíc často metodami, které jsou raritní a kvůli náročnosti a složitosti málo využívané.

Detail aktuality

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít