CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Aktuality

12. 10. 2016

IKEM SLAVNOSTNĚ OTEVŘEL NOVÉ OPERAČNÍ SÁLY. REKONSTRUKCE A DOSTAVBA TRVALA 3 MĚSÍCE, NAVÝŠÍ KAPACITU TRANSPLANTAČNÍ CHIRURGIE.

Dva nové sály - jeden rekonstruovaný a druhý nově vybudovaný, a k tomu nové laboratoře zaměřené na léčbu komplikací diabetu. To vše včetně rekonstrukce vzduchotechniky, elektroinstalace, zázemí pro zaměstnance i pacienty před zákrokem i po něm. Tak vypadala jedna z hlavních investičních akcí Institutu klinické a experimentální medicíny roku 2016. Celkem stála 85 milionů korun a IKEM ji plně hradil ze svých zdrojů.

Detail aktuality
13. 5. 2016

PRVNÍ TRANSPLANTACE DĚLOHY V ČR

Speciální operační tým pod vedením Jiřího Froňka z IKEM a Romana Chmela z FN Motol provedl 30. dubna 2016 první transplantaci dělohy v České republice. Byla to teprve 11. transplantace dělohy od žijící dárkyně - v tomto případě matky příjemkyně - na světě. Mladá žena, která se narodila bez dělohy, tak dostala šanci přivést na svět vlastní dítě. Touto transplantací tak odstartovala první klinická studie na světě, která zahrnuje transplantace dělohy od žijících i zemřelých dárkyň.

Detail aktuality
7. 4. 2016

Na plovárně s Jiřím Froňkem

Rozhovor Marka Ebena s přednostou Kliniky transplantační chirurgie Institutu experimentální medicíny v Praze. Režie J. Hojtaš

Detail aktuality
22. 3. 2016

IKEM TRANSPLANTUJE LEDVINY UŽ 50 LET

IKEM TRANSPLANTUJE LEDVINY UŽ 50 LET. Již 5778 transplantovaných ledvin, více než 5084 prodloužených nebo výrazně zkvalitněných lidských životů, statisíce hodin péče o pacienty před, během i po operaci. To vše v průběhu 50 let. Tak vypadá program transplantací ledvin v Institutu klinické a experimentální medicíny, který v Krči začal 21. března 1966. Dnes Transplantcentrum IKEM provádí více než polovinu všech transplantací ledvin v České republice, tedy více než zbylých šest center dohromady.

Detail aktuality

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít