CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Slinivky břišní

Na klinice provádíme operace slinivky břišní pro zhoubné i nezhoubné nádory a chronické záněty. 

Před každou operací slinivky je nutná návštěva pacienta s aktuální lékařskou zprávou na chirurgické ambulanci. Lékař v ambulanci nálezy vyhodnotí, pacientovi vysvětlí jeho onemocnění a současně navrhne možnosti léčby. V odůvodněných případech lékař připraví dokumentaci pacienta k posouzení takzvaným multidisciplinární týmem, který případ diskutuje, stanoví další postup, ten písemně dokumentuje a pacientovi pak lékař tento navržený postup sdělí. Pokud je u pacienta diagnostikována choroba, která se v IKEM neléčí, nebo navržen léčebný postup, který v IKEM neprovádíme, pacientovi předáme veškerou dokumentaci a současně doporučíme pracoviště, kam se může obrátit ohledně navržené léčby. 

Pokud má pacient chorobu, kterou v IKEM léčíme a je indikován k operaci, lékař v ambulanci pacientovi stanoví termín operace. Současně dostává pacient do ruky lékařskou zprávu pro svého praktického lékaře, případně lékaře, který jej poslal k vyšetření do IKEM, dále pak seznam předoperačních vyšetření. Ta vyhotoví jeho praktický lékař ne déle než dva týdny před operací. Výsledky těchto vyšetření si pacient přinese na příjem. 

Pokud máte zájem o posouzení Vašeho nálezu na slinivce, návrh postupu a případnou operaci na naší klinice, kontaktujte prosím ambulanci na tel. 23605 2816 nebo mailem: chirurgie@ikem.cz

.

 

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít