CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Archiv aktualit

14. 2. 2017

ROK 2016 V ČESKÉM REGISTRU DÁRCŮ KRVETVORNÝCH BUNĚK IKEM

140 nových dárců ve věku 35-40 let přibylo za necelé dva měsíce od zvýšení hranice pro vstup do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM. Tedy 140 potenciálních zachránců nemocných s poruchami krvetvorby, kterým by jinak tato možnost byla kvůli věku odepřena. Celkem loni do Registru vstoupilo 1864 nových dárců. Na tomto úspěchu se podílel také Nadační fond Kapka naděje, který se rozhodl rozšířit své aktivity v oblasti léčby zhoubných onemocnění krvetvorby. Prostřednictvím Kapky naděje se na podpoře registru podílí společnost Shell Czech Republic a.s., a to pravidelnými příspěvky, ze kterých jsou spolufinancována vstupní vyšetření nových potenciálních dárců kostní dřeně, která neproplácí zdravotní pojišťovny a Registr je musí hradit ze svých zdrojů nebo z darů sponzorů. Jen díky štědrým příspěvkům získaným v rámci této spolupráce mohlo být za posledních několik měsíců roku 2016 kompletně otestováno 648 nových dárců, tedy více než třetina všech dárců roku 2016, kteří dávají svou evidencí v Registru naději na záchranu lidského života.

Detail aktuality
7. 2. 2017

NÁHLÁ ÚMRTÍ HROZÍ I ZDÁNLIVĚ ZDRAVÝM, MLADÝM A AKTIVNÍM LIDEM

Na onemocnění srdce a cév ročně umírá v Česku 45 % nemocných. Kardiovaskulární problémy navíc ohrožují stále mladší ročníky, proto se moderní medicína snaží již dlouhou dobu definovat algoritmus péče o mladé osoby, kterým by vlivem poškození oběhového systému mohla hrozit náhlá smrt. Právě ta ohrožuje i zdánlivě zdravé, aktivní jedince, kteří často sportují a na nemoc vůbec nemyslí. Odborníci Institutu klinické a experimentální medicíny v rámci pilotního projektu financovaného částkou 500 000 korun, kterou věnovala společnost ČEZ Distribuce, testovali 100 mladých sportovců. Alarmující je, že u každého desátého odhalil vážný zdravotní problém, který může ohrozit nejen zdraví, ale může způsobit v krajním případě i smrt.

Detail aktuality
31. 1. 2017

Akční nabídka kosmetiky La Roche-Posay a Vichy

Od 1.2.2017 do 28.2.2017 probíhá v Ústavní lékárně akční nabídka vybraných přípravků La Roche-Posay a Vichy. Více informací v lékárně.

Detail aktuality
29. 1. 2017

ODVOLÁNÍ EVAKUACE IKEM

Plánovaná pondělní evakuace pacientů nebude nutná. IKEM se již v tuto chvíli vrací k plnému provozu.

Detail aktuality
27. 1. 2017

MIMOŘÁDNÁ SITUACE V IKEM

Institut klinické a experimentální medicíny postihla havárie teplovodního potrubí, která bude vyžadovat několikadenní opravu. Dodávka tepla by měla vydržet až do pondělí, kdy začne oprava prasklé části potrubí. To by si vyžádalo řízenou evakuaci pacientů a vybraného personálu do okolních nemocnic, která by měla začít v pondělí v 8:00. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v návaznosti na tyto informace svolal krizový štáb včetně ředitelů pražských nemocnic, které by měly po dobu odstávky pacienty s ošetřujícím personálem převzít. „Půjde zhruba o 100 osob, které budou muset být podle předem určeného plánu převezeny do ostatních nemocnic. Nejedná se o dramatickou situaci, v Praze jsme na to dobře připraveni, a to i v případě, kdyby nastala akutní potřeba a evakuace by musela proběhnout dříve, než v pondělí,“ řekl ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Detail aktuality
16. 1. 2017

ROK 2016 V IKEM

Celkem 483 orgánů transplantovali v roce 2016 lékaři Institutu klinické a experimentální medicíny. Je to více než 60 % všech transplantací provedených v České republice. Znovu tak dokázali, že patří k naprosté špičce ve svém oboru. IKEM se totiž díky tomuto počtu drží mezi největšími a nejvýkonnějšími transplantačními centry Evropy. Týdně zde lékaři zvládnou v průměru více než 9 zákroků, kdy pacientovi transplantují jeden nebo i více orgánů najednou. Navíc často metodami, které jsou raritní pro svou náročnost a složitost.

Detail aktuality
12. 1. 2017

Eucerin Happy Day

I v roce 2017 se bude konat tradiční Eucerin Happy Day - sleva na celý sortiment kosmetiky Eucerin 25 %. Na měsíc leden připadá na 17.1.2017.

Detail aktuality

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2017. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Intranet
Pošta
Strava
Varování

Zavřít

Tyto internetové stránky používají soubory cookie Více informací zde.

Souhlasím