CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás 31. 8. 2021 opustil ve věku 78 let bývalý ředitel IKEM (2007–2011) doc. MUDr. Jan Malý, CSc.

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás 31. 8. 2021 opustil ve věku 78 let bývalý ředitel IKEM (2007–2011) doc. MUDr. Jan Malý, CSc.

S hlubokým zármutkem si dovoluji oznámit, že nás 31. 8. 2021 opustil ve věku 78 let bývalý ředitel IKEM (2007 – 2011) doc. MUDr. Jan Malý, CSc. 

Opustil nás člověk, který se nesmazatelně zapsal do života nás všech, do života celého Institutu klinické a experimentální medicíny. Pan docent byl vynikající lékař, manažer, ředitel, především ale člověk, který díky své profesionalitě, erudici a znalostem dokázal nejenom pomoci stovkám nemocných pacientů, ale posouval celý IKEM stále na další, lepší úroveň.

Upřímnou soustrast celé rodině a všem blízkým.

Na přání pozůstalých se pohřeb uskuteční v úzkém kruhu rodiny, pro rozloučení ze strany IKEM jsme ve vstupní hale zřídili pietní místo s kondolenční knihou.

Ing. Michal Stiborek, MBA
ředitel IKEM


Vzpomínka na doc. MUDr. Jana Malého, CSc.

Ačkoliv smrt je přirozenou součástí bytí každého živého organismu, nemůžu se ubránit smutku a dojetí ze ztráty kolegy, učitele a přítele, který mne doprovázel značnou část mého profesního života. Nejprve jako přednosta I. Interní výzkumné základy IKEM, posléze jako můj zástupce ve funkci ředitele IKEM, jako ředitel IKEM, a nakonec jako vedoucí pracoviště odborných ambulancí IKEM. Doc. Malý byl všestranně vzdělaný internista-nefrolog a jeho celoživotním fokusem byl metabolismus kyseliny močové. O jeho medicínské a vědecké odbornosti ostatně svědčí tisíce úspěšně léčených pacientů a řada skvělých publikací. Byl výtečným organizátorem a osvědčil se i jako manažer ve vedoucích funkcích.

Na docenta Malého budu ale nejvíc vzpomínat jako na Člověka. Byl člověkem laskavým, spolehlivým a přátelským. Dostal to zřejmě do vínku od svých rodičů, významných antropologů. Honza miloval svou ženu Majdu, která se o něj s láskou pečlivě starala v jeho poslední etapě, miloval své dva syny, Jirku a Tomáška, byli mu rovněž velkou oporou. A Honza miloval kromě své rodiny a své medicíny život, miloval umění ve všech formách, mezi umělci měl hodně pacientů i přátel. Po léta pro IKEM organizoval pověstné koncerty České filharmonie, kde vystupovali naši přední umělci. Miloval umění kulinářské a uměl si ho vychutnat. Velmi rád cestoval a poznával nové kraje a nové lidi. Teď se ale vydal na cestu, ze které se už bohužel nevrátí. Věřím ale, že tím pan docent Malý neodchází, alespoň ne z našich myslí a vzpomínek!

Requiescat in pacem!

MUDr. Karel Filip, CSc. MBA
bývalý ředitel (IKEM 1991 – 2004)

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít