CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Africké srdce

Posláním lékařů (a zdravotníků všeobecně) je pomáhat lidem v nouzi. Proto se odborníci z IKEM rozhodli spojit síly s dalšími organizacemi a osobnostmi ČR a společně dali vzniknout projektu a Nadačnímu fondu Africké srdce.

Africké srdce chce pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba - aktuálně pouštnímu Súdánu, kde spolupracuje s místními odborníky a pomáhá v efektivní léčbě vrozených srdečních vad u dětských pacientů. Pomáhat chce ale i dále, například v Keni a postupně také na dalších místech, kde je zdravotnická pomoc potřeba.

Nadační fond Africké srdce investuje i do vzdělání afrických studentů medicíny. Vzděláním budoucích lékařů chce zajistit, aby i příští generace měly tu nejlepší péči. Organizuje studijní pobyty pro africké studenty medicíny v IKEM v Praze (IKEM). Jedním z cílů je totiž předávat znalosti, především z oblasti kardiologie, tam, kde prozatím chybí.

Zapojit se do programu Nadačního fondu Africké srdce můžete i Vy. Investované prostředky budou použity na nákup lékařského materiálu a speciálních kardiologických pomůcek, které poputují k africkým dětem. Současně bude z těchto zdrojů hrazeno i vzdělávání afrických zdravotníků, kteří díky němu budou schopni v budoucnu účinněji pomáhat nemocným.

Více informací naleznete na www.africkesrdce.cz


© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít