CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Oddělení výpočetní tomografie, magnetické rezonance a klinické a experimentální spektroskopie

Výpočetní tomografie

Vyšetření počítačovým tomografem (CT) se v IKEM začalo provádět na konci roku 1994. Od té doby se stalo nedílnou součástí systému diagnostiky pacientů jak z IKEM (kardiovaskulární program, transplantační program), tak i z okolních pražských nemocnic, a v poslední době také pacientů z mimopražských nemocnic. 


Naše oddělení disponuje CT přístrojem SIEMENS Somatom Definition Flash, který patří v současné době k nejmodernějším zařízením svého druhu v České republice, takže jsme schopni provádět široké spektrum vyšetření a výkonů v souladu s nejmodernějšími poznatky a zkušenostmi medicíny

Personál se aktivně i pasivně zúčastňuje jak domácích, tak i zahraničních sympózií a spolupracuje na soustavném vzdělávání zdravotnického personálu.


Magnetická rezonance

Pracoviště magnetické rezonance disponuje celotělovým MR tomografem Siemens Magnetom Avanto 1,5 T a Siemens Magnetom Trio 3 T. Přístroje jsou určeny pro MR diagnostiku i klinický výzkum.

Na oddělení se provádějí vyšetření zaměřená na neuroradiologickou diagnostiku, na onemocnění pohybového aparátu, parenchymových orgánů dutiny břišní a kardiovaskulárního systému. (MR - angiografie, MR - srdečního svalu).

CT Siemens Somatom Definition FlashMR Siemens MR Siemens Magnetom Avanto MR tomograf Siemens Magnetom Trio 3 T© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít