CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Laboratoř lékařské genetiky (LLG)

Laboratoř lékařské genetiky (LLG) provádí vyšetření extrahumánního genomu (transplantační panel - BKV, CMV, EBV, respirační panel, septický panel, atd.) a humánního genomu (trombofilní mutace, TPMT, hemochromatóza, apolipoprotein E, atd.) metodou Real-time PCR a fragmentovou analýzou  a poskytuje poradenskou činnost. Pacienti jsou ke genetickým vyšetřením doporučování lékaři IKEM.

Lokalizace pracoviště: Laboratoř sídlí v bloku G, 4. patro

Provozní doba: 7.30-16.00

Laboratorní činnost: laboratoř zajišťuje spektrum molekulárně genetických vyšetření zahrnující vyšetření extrahumánního a humánního genomu. V laboratoři je vyšetřováno široké spektrum bakterií, plísní a virů (BKV, CMV, EBV, patogeny spojené se septickými stavy a respiračními obtížemi – Staphylococcus, Streptococcus, Entericoccus, E.coli, Klebsiella, Enterobacteriaceae, Candida, Mycoplasma, Chlamydophila, Legionella, Bordetella, atd.). Analýza mutací humánního genomu je nejspolehlivějším a mnohdy jediným způsobem identifikace přenašečů a presymptomatických jedinců. Znalost predispozice k nemoci umožňuje zavedení preventivních opatření jako je např. dispenzarizace pacientů, farmakoterapie, změna životního stylu, atd.  Pacientům IKEM jsou genetická vyšetření indikována převážně lékaři Kardiocentra, Pracoviště preventivní kardiologie, Kliniky hepatogastroenterologie a hematologické a imunologické ambulance.

LLG spolupracuje s pracovištěm CEM LHE IKEM - laboratoří experimentální hepatologie na sekvenačních vyšetřeních cholestatických genů a na segregačních konfirmacích genů u kardiogenetických poruch.

LLG je akreditovaným pracovištěm dle normy ČSN EN ISO 15189:2013 v oblasti lékařská mikrobiologie a lékařská genetika.

prof. MUDr. Ilja Stříž, CSc.

přednosta PLM, vedoucí PKTI, vedoucí LLG

Tel.: 236 055 222, 236 055 173
E-mail: ilja.striz@ikem.cz

Ing. Alena Srbová

Analytik LLG

Tel.: 23 605 5212
E-mail: alena.srbova@ikem.cz

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít