CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Edukační a PR materiály

Manuál  „Život2 – dejte životu nové rozměry“

Manuál „Život2 – dejte životu nové rozměry“

Manuál pro všechna oddělení spolupracující na dárcovské programu IKEM, který by měl usnadnit spolupráci s námi při indikaci a realizaci odběru orgánů. Obsahuje vybrané části zákona a jejich aplikaci v klinické praxi, kompletní metodiku diagnostiky smrti mozku, postup u dárců s nevratnou zástavou krevního oběhu, vzory vyplněných protokolů o zjištění smrti, medicínská kritéria indikace či kontraindikace potenciálního dárce, seznam požadované dokumentace při transportu dárce do IKEM. Najdete zde i základní zásady péče o zemřelého dárce, postup při vykazování zdravotním pojišťovnám, v příloze jsou i formuláře Protokolů, Žádosti o příspěvek na náklady pohřbu pro pozůstalé, kompletní znění transplantačního zákona a všech provázejících právních předpisů.

Manuály jsou pravidelně aktualizovány a měly by být na všech odděleních ARO a JIP nemocnic našeho regionu. Pokud by Vám přece jenom někde chyběl, zajistím předání, a neváhejte mě kontaktovat na: eva.pokorna@ikem.cz či telefonicky: 602223357.


Brožury „Dar života – informace pro pozůstalé zemřelých  dárců orgánů“

Brožury „Dar života – informace pro pozůstalé zemřelých dárců orgánů“

Pozůstalí se v brožuře dočtou základní informace o dárcovství orgánů, českých právních normách a celém procesu darování orgánů. Najdou zde i praktické rady, například jak uplatnit některé nároky, které jim přísluší. Brožury v českém jazyce by měly být v dostatečném počtu na všech odděleních ARO a JIP nemocnic našeho regionu. Pokud by Vám přece jenom někde chyběly, zajistím předání, a neváhejte mě kontaktovat na: eva.pokorna@ikem.cz či telefonicky: 602223357.

Konkrétní brožuru ve slovenštině, ukrajinštině, ruštině, angličtině, němčině, vietnamštině či polštině vám poskytne koordinátor bezprostředně při indikaci dárce cizince (při zajištění transportu vzorků krve ke speciálním vyšetřením Ván bude brožura přivezena na oddělení).


Reprint

Bulletin

Reprint dvou doporučených postupů týkající se dárcovství orgánů, obsahuje konkrétně: Doporučený postup před odběrem orgánů od zemřelých dárců po nevratné zástavě oběhu (Anest. Intenziv. Med., 25, 2014, č. 2, s. 145-146) a Péče o zemřelého dárce orgánů s diagnózou smrti mozku (Anest. Intenziv. Med., 25, 2018, č. 29, s. 235-241). Reprint je vložen v manuálu.

Bulletin  „Dárcovství orgánů v ČR a zásadní role intenzivní medicíny“

Reprint

Tento bulletin obsahuje přehledný článek o dárcích orgánů, faktorech ovlivňujících jejich počet a přetrvávající mýtech v indikacích a kontraindikacích zemřelých k dárcovství. Další kapitola je věnována medicínskému tématu - péči o zemřelého dárce s diagnózou smrti mozku, závěrečná část se zabývá komunikací nepříznivých zpráv nejen v souvislosti s dárcovským programem. Bulletin je vložen v manuálu.


Batoh  s nezbytnou výbavou kolegů úzce spolupracujících s IKEM na dárcovském  programu (KDP – Key Donation Person).

batoh

Všimněte si, že nechybí pracovní tričko, spousta dárcovství orgánů propagujících samolepek, metr k měření obvodu hrudníku dárce, baterka pro kontrolu areflexie zornic, bonbony i energy drink…  

Samolepky

samolepky

Je to tak – „Orgány samy nedorostou, i kdyby se zalévaly“ a prosím „Neberte si své orgány do nebe.  Potřebujeme je“ a zavolejte nám „Nenechte orgány plavat“. Pokud si chcete tyto slogany nalepit na dveře, dlaždičky, skříňky, šanony… a nemáte je, ráda zašlu. Neváhejte mě kontaktovat na: eva.pokorna@ikem.cz či telefonicky: 602 223 357.
Trika


Trička propagující dárcovství orgánů předávají koordinátoři lékařům, sestrám, personálu operačních sálů po proběhlém odběru orgánů jako poděkování.


© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít