CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

doc. MUDr. Michal Pazderník, Ph.D. FESC

Zástupce přednosty kliniky pro výuku

Tel.: 23 6055202
E-mail: michal.pazdernik@ikem.cz

Zobrazit profil
Po absolvování studia na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové nastoupil v roce 2009 na Kliniku kardiologie IKEM. Po třech letech práce na lůžkovém oddělení se následně stal kmenovým lékařem Oddělení intenzivní péče. V roce 2016 úspěšně složil atestaci z kardiologie. Své postgraduální studium cílené na diagnostiku a léčbu infekční endokarditidy zakončil v roce 2018, a získal vědecký titul Ph.D. V roce 2022 úspěšně habilitoval na půdě Univerzity Karlovy a byl jmenován docentem v oboru Vnitřní nemoci.
Od roku 2017 je doc. Pazderník držitelem titulu „Fellow of the European Society of Cardiology (FESC)“. Kromě klinické práce se věnuje výukové a výzkumné činnosti, publikuje v tuzemské i zahraniční odborné literatuře. Byl hlavním investigátorem grantu Ministerstva Zdravotnictví ČR (Studium koronární nemoci srdečního štěpu) či Registru infekční endokarditidy pro Českou republiku.
Od roku 2018 je Zástupcem přednosty Kliniky kardiologie IKEM pro výuku.


Absolvoval odborné stáže v USA (Mayo Clinic a University of Iowa), Velké Británii (University Hospitals of Leicester), Německu (Herzzentrum Leipzig) či Sudánu (Salam Centre for Cardiac Surgery).
V letech 2018-2019 absolvoval Clinical fellowship v Royal Brompton Hospital a Chelsea and Westminster v Londýně (Anestezie a Intenzivní péče).
V letech 2012-2016 byl předsedou Pracovní skupiny mladých kardiologů ČR (Kardio 35 ČKS), v letech 2012-2017 členem boardu Evropských mladých kardiologů
(ESC Cardiologists of Tomorrow nucleus member). Absolvoval odborné stáže v USA (Mayo Clinic a University of Iowa), Velké Británii (University Hospitals of Leicester),
Německu (Herzzentrum Leipzig) či Sudánu (Salam Centre for Cardiac Surgery). V roce 2016 se stal spoluzakladatelem Nadačního fondu České srdce,
jehož cílem je pomoc při diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění, převážně v zemích třetího světa.
Skrýt profil
Po absolvování studia na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové nastoupil v roce 2009 na Kliniku kardiologie IKEM. Po třech letech práce na lůžkovém oddělení se následně stal kmenovým lékařem Oddělení intenzivní péče. V roce 2016 úspěšně složil atestaci z kardiologie. Své postgraduální studium cílené na diagnostiku a léčbu infekční endokarditidy zakončil v roce 2018, a získal vědecký titul Ph.D. V roce 2022 úspěšně habilitoval na půdě Univerzity Karlovy a byl jmenován docentem v oboru Vnitřní nemoci. Od roku 2017 je doc. Pazderník držitelem titulu „Fellow of the European Society of Cardiology (FESC)“. Kromě klinické práce se věnuje výukové a výzkumné činnosti, publikuje v tuzemské i zahraniční odborné literatuře. Byl hlavním investigátorem grantu Ministerstva Zdravotnictví ČR (Studium koronární nemoci srdečního štěpu) či Registru infekční endokarditidy pro Českou republiku. Od roku 2018 je Zástupcem přednosty Kliniky kardiologie IKEM pro výuku. Absolvoval odborné stáže v USA (Mayo Clinic a University of Iowa), Velké Británii (University Hospitals of Leicester), Německu (Herzzentrum Leipzig) či Sudánu (Salam Centre for Cardiac Surgery). V letech 2018-2019 absolvoval Clinical fellowship v Royal Brompton Hospital a Chelsea and Westminster v Londýně (Anestezie a Intenzivní péče). V letech 2012-2016 byl předsedou Pracovní skupiny mladých kardiologů ČR (Kardio 35 ČKS), v letech 2012-2017 členem boardu Evropských mladých kardiologů (ESC Cardiologists of Tomorrow nucleus member). Absolvoval odborné stáže v USA (Mayo Clinic a University of Iowa), Velké Británii (University Hospitals of Leicester), Německu (Herzzentrum Leipzig) či Sudánu (Salam Centre for Cardiac Surgery). V roce 2016 se stal spoluzakladatelem Nadačního fondu České srdce, jehož cílem je pomoc při diagnostice a léčbě kardiovaskulárních onemocnění, převážně v zemích třetího světa.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít