CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • Bariatrické projekty a kapslová endoskopie v IKEM

Bariatrické projekty a kapslová endoskopie v IKEM

Bariatrické projekty a kapslová endoskopie v IKEM

Vážení pacienti, v současné době probíhá v IKEM klinická studie Diagone, laserová ablace (zaslepení) duodena (dvanáctníku) - jedná se experimentální léčbu cukrovky II. typu. Prosím, v případě zájmu o tento projekt je k zařazení nutno splňovat jistá kritéria, která jsou vyjmenována v dotazníku. Tato metoda není jinak dostupná, než formou zařazení do projektu a to pouze po splnění vstupních kritérií. PŘIHLAŠOVÁNÍ SE DO STUDIE DIAGONE JE UKONČENO. 

Další bariatrickou metodou, kterou Klinika hepatogastroenterologie nabízí je endoskopická gastroplikace metodou Endomina. Výkon spočívá v sešití žaludku jednotlivými stehy, čímž je zredukován objem žaludku jako rezervoáru o 60%. Tento výkon je obdobou chirurgické gastroplikace, jen je prováděn endoskopicky, tzn. miniinvazině. V současné době je tato metoda pouze pro samoplátce, cena je 140 tis. Kč., s plnou úhradou této metody počítáme v roce 2021 a to u pacientů, kteří jsou pro chirurgické bariatrické výkony rizikoví (onem. srdce, cukrovka a další).

Máte-li dotaz či zájem se dovědět více o studii Diagone kontaktujte prosím koordinátory projektu: kado@ikem.cz, gapc@ikem.cz

Máte-li dotaz či zájem se dovědět více o endoskopické gastroplikaci Endomina kontaktujte prosím vedoucího lékaře bariatrické endoskopické jednotky IKEM (MUDr. Jan Král): jan.kral@ikem.cz

Máte-li dotaz či zájem se dovědět více o Kapslové endoskopii (Endoskopické vyšetření tenkého střeva kapslí) - podrobné informace naleznete zde, e-mail: jan.kral@ikem.cz.

Kapslová endoskopie (Endoskopické vyšetření tenkého střeva kapslí)
Podrobné informace naleznete zde.

Děkujeme za zájem o inovativní metody léčby a moderní medicínu, což je cíl našeho snažení v IKEM.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít