CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • Zdravotnické noviny online/ Její srdce ovládá nemocnice. Na dálku

Zdravotnické noviny online/ Její srdce ovládá nemocnice. Na dálku

Čtyřicetiletá Marie, matka pěti dětí, se ve čtvrtek stala první pacientkou s kardioverteremdefibrilátorem, která v pražském IKEM převzala převratný systém pro vzdálenou kontrolu implantovaného přístroje.

Systém CareLink od americké firmy Medtronic umožňuje kontroly implantovaného aparátu a zdravotního stavu pacienta bez nutnosti jeho dojíždění do centra.

Přístroj monitoruje údaje automaticky a bezkontaktně - zpravidla v noci - a získaná data odesílá do IKEM přes zabezpečené spojení telefonní linkou, nebo přes zařízení GSM.

Srdce zradilo náhle
Až do 4. června neměla Marie žádné potíže a o možné zradě svého srdce nic netušila. Stalo se to najednou. „Byla jsem na návštěvě a náhle jsem ztratila vědomí. Kdyby nepřijela rychle záchranka a neodvezla mě do nemocnice, mohlo to dopadnout všelijak,“ říká pacientka. Ani dnes jí ještě není moc do zpěvu, ale momentálně se cítí dobře, i když operaci a implantaci defibrilátoru absolvovala teprve v úterý. Monitorování si již vyzkoušela.

„Je to výborné, ani o tom člověk neví. Už se těším domů k dětem,“ řekla.

„Monitorování pacientů a jejich přístrojů na dálku se postupně stává běžnou praxí a představuje významný trend v rozvoji moderní medicíny. Odpadne tak nutnost častých kontrol v našich ambulancích, které jsou ekonomicky náročné a zatěžují pacienty i lékaře,“ říká profesor Josef Kautzner, přednosta Kliniky kardiologie Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM)...

Plné znění článku: http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/jeji-srdce-ovlada-nemocnice-na-dalku-452856


© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít