CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • Týden online/ Lékaři z IKEMU mohou kontrolovat srdce na dálku

Týden online/ Lékaři z IKEMU mohou kontrolovat srdce na dálku

Na klinice kardiologie Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) dostal první pacient s implantovaným přístrojem na podporu srdečního chodu systém vzdálené kontroly. Lékařům umožní sledovat jeho srdce on-line.

Pacient nemusí kvůli kontrolám chodit do ordinace, data se přenášejí na dálku. "Systém CareLink umožňuje pacientům s implantovaným kardioverterem-defibrilátorem vzdálenou kontrolu přístroje v naplánovanou dobu i sledování stavu pacienta, neboť data jsou ošetřujícímu lékaři k dispozici on-line na zabezpečeném webovém rozhraní," říká přednosta kliniky profesor Josef Kautzner.

Ročně je v ČR voperováno pacientům s onemocněním srdce několik tisíc přístrojů na podporu srdečního chodu. Docházejí pak jednou za tři až dvanáct měsíců na kontroly do specializovaného centra.

Chrání pacienta, šetří peníze
Pokud se využije systém dálkového sledování, mají lékaři nepřetržitý dohled nad správnou funkcí přístroje i stavem pacienta. Intervaly mezi kontrolami v ordinaci se mohou prodloužit, pro pacienta je to příjemnější a pro zdravotní pojišťovnu levnější. Systém postupně dostanou i ostatní kardiologická centra v ČR...

Plné znění článku: http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/lekari-z-ikemu-mohou-kontrolovat-srdce-na-dalku_173594.html


© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít