CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • Soutěž Bezpečná nemocnice

Soutěž Bezpečná nemocnice

Pražský Institut klinické a experimentální medicíny se stal vítězem 5. ročníku celostátní soutěže Bezpečná nemocnice v technicko-provozní kategorii s projektem „Elektronická evidence vyhlášky č. 11/2005 Sb. – zvýšená bezpečnost pacienta, méně práce pro zdravotnický personál“. Cenu z rukou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka převzali 24. 1. 2013 zástupci IKEM v Horáckém divadle v Jihlavě.

Projekt ukazuje, jak lze elektronizací úkonů dosáhnout zpřesnění a sjednocení zápisu zdravotnických prostředků, použitých při zdravotnických úkonech na pacientovi, do jeho zdravotní dokumentace. V konečném důsledku, využívání elektroniky představuje ulehčení práce ošetřujícímu personálu, zvýšení bezpečnosti pacienta a umožnění dalšího využití dat v souvislosti se zdravotnickou technikou.

Do letošního ročníku soutěže bylo přihlášeno 16 projektů z celé České republiky, které hodnotila odborná porota. V té zasedli například David Marx ze Spojené akreditační komise nebo Dana Jurásková, předsedkyně České asociace sester.

Celostátní soutěž o cenu hejtmana Kraje Vysočina s názvem „Bezpečná nemocnice“ včetně navazující akce celostátní konference „Dny bezpečí“ jsou již tradičními každoročními akcemi pořádanými Krajem Vysočina. Obě akce mají za cíl upozornit na možná rizika při poskytování zdravotních služeb, a to jak rizika pro pacienty, tak pro personál, včetně předání všech informací souvisejících s bezpečím v lůžkových zdravotnických zařízeních. Jedná se o předání tzv. „dobré praxe“ v oblasti zdravotnictví.

Cena hejtmana


© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít