CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • NOVÝ ELEKTROFYZIOLOGICKÝ SÁL KLINIKY KARDIOLOGIE

NOVÝ ELEKTROFYZIOLOGICKÝ SÁL KLINIKY KARDIOLOGIE

Institut  klinické a experimentální medicíny dokončil největší samostatnou investiční  akci letošního roku. Klinika kardiologie se ode dneška může pyšnit nově  rekonstruovaným elektrofyziologickým sálem. Ten je vybaven nejmodernějšími  technologiemi, včetně nového zobrazovacího systému pro intervenční kardiologii  – rentgenovým přístrojem ARTIS Zee floor od společnosti Siemens Healthineers.  Ten je šetrnější pro personál i pacienty, protože generuje minimum ionizačního  záření.

    Pacientům s arytmiemi bude nově sloužit jeden z nejmodernějších elektrofyziologických operačních sálů v Česku. Jeho rekonstrukce trvala 3 měsíce. Celou tuto investici hradil IKEM plně ze svých zdrojů. „Rekonstrukce  byla velmi náročná pro celou kliniku, protože jsme ji prováděli za plného  provozu na zbylých sálech, a to si žádalo velmi pečlivé plánování a organizaci  práce jak na rekonstrukci, tak i na zbylých pracovištích Kliniky kardiologie.  Jsem nesmírně rád, že elektrofyziologický sál můžeme v tak krátkém čase  opět vrátit do rukou lékařů, kteří zde již od zítřka budu opět pomáhat našim  pacientům,“ říká ředitel IKEM Ing. Michal Stiborek, MBA.

Elektrofyziologický sál má nové elektroinstalace, podhledy, obložení stěn, podlahu i vlastní angiolinku. Jde o  moderní zobrazovací systém pro intervenční kardiologii. Oproti původnímu přístroji, který  nám na arytmologickém sále sloužil 14 let, je tento zástupcem nové a  pokročilejší generace. Chytré technologie nového rentgenového systému pomáhají  optimalizovat dávky záření podle konkrétního vyšetření a pacienta. Systém navíc  umožňuje pohodlný přístup lékařů k pacientovi ze všech stran. Jeho  součástí je i velkoplošný monitor přímo nad operačním stolem, který dovoluje  současné zobrazení elektrických signálů, obrazů z elektroanatimických  mapovacích systémů, intrakardiálního ultrazvuku a dalších modalit,“ vysvětluje přednosta Kliniky kardiologie IKEM prof. MUDr. Josef Kautzner, CSc. FESc.

Pro snazší organizaci práce je v ovladovně sálu nainstalován ARTIS Zee Cockpit, který umožňuje integrovat do jednoho rozhraní výstupy z až devíti různých připojených zařízení. Obsluhující technici tak mají veškeré snímky a informace o probíhajících zákrocích na jednom velkoplošném HD monitoru. „Je pro nás  velkou ctí, že si české nejprestižnější kardiologické pracoviště, IKEM, vybralo  jako pomocníka pro ty nejsložitější arytmologické výkony právě přístroj od  společnosti Siemens Healthineers. Velmi si vážíme projevené důvěry v naše  technologie a úspěšné dlouholeté spolupráce s Institutem klinické a  experimentální medicíny, pracovištěm s vysokou mezinárodní reputací,“ říká Mgr. Michal Čech, ředitel společnosti Siemens Healthcare ČR.

NOVÝ ELEKTROFYZIOLOGICKÝ SÁL KLINIKY KARDIOLOGIE

IKEM_ (3).jpg IKEM_ (1).jpg IKEM_ (4).jpg IKEM_ (5).jpg IKEM_ (6).jpg

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít