CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • MĚSÍC DO STARTU CHARITATIVNÍHO BĚŽECKÉHO ZÁVODU PROBĚHNI.SE

MĚSÍC DO STARTU CHARITATIVNÍHO BĚŽECKÉHO ZÁVODU PROBĚHNI.SE

Institut klinické a experimentální medicíny, lékaři zNadačního fondu České srdce s agenturou RAUL pořádají již druhý ročníkběžeckého charitativního ročníku závodu Proběhni.se. Běh Kunratickým lesem seuskuteční v sobotu 13. dubna 2019 a startovat bude z areálu Institutu klinickéa experimentální medicíny.

450 200 Kč – výtěžek z prvního ročníku, který v plné výši za podpory partnerů závodu a všech účastníků putoval na konto nadačního fondu je již plně využíván. „Nedávno  jsme byli s našimi lékaři v Nepálu. Díky těmto penězům jsme vyšetřili přes  tisíc tamních obyvatel, objevili celou řadu srdečních onemocnění. Pokud se  podaří všechna dotáhnout do dobrého konce, zachráníme celkem 14 lidských  životů. To má skutečný smysl,“ říká MUDr. Michal Pazderník, FESC, zástupce přednosty Kliniky kardiologie a jeden ze zakladatelů NF České srdce.

                  Kromě široké veřejnosti se projektu účastní i přední čeští kardiochirurgové. Jedním z nich je i přednosta Kliniky kardiologie IKEM prof. MUDr. Josef Kautzner, CSc. FESC. Ten především doporučuje, aby se každý zabýval svým životním stylem: „Kardiovaskulární choroby neznají hranice,  zabíjejí téměř polovinu populace. I proto vidím potřebu v tom něco změnit a  projekt Proběhni.se je vhodná forma.“ Po úspěšném premiérovém ročníku, který se za branami IKEM uskutečnil v minulém roce, se pořadatelé rozhodli pro jeho pokračování. To se bude konat v sobotu 13 dubna 2019. Kromě závodu na tratích 6 a 11 kilometrů, se účastníci mohou opět těšit na edukativní programy zaměřené na prevenci srdečních chorob.  „Chceme pomáhat také tady v Česku. Proto budeme po celý den účastníky běhu  seznamovat s nemocemi srdce a jejich prevencí, měřit krevní tlak, hladinu cukru  v krvi, natáčet EKG a učit základní prvky resuscitace,“ dodává Pazderník.

                  Registrace závodníků na webových stránkách www.probehni.se se blíží do finále, i proto je pravý čas se přihlásit, a to ve stejné ceně jako v minulém roce, za 500 Kč. Děti zaplatí za své startovné jen 100 Kč. Kromě pomoci Nadačnímu fondu České srdce je v ceně běhu právě výše zmíněný edukativní program českých kardiologů, kteří budou celý den účastníkům k dispozici. Agentura RAUL, která projekt realizuje, má mnohaleté zkušenosti s pořádáním akcí jako je Jizerská 50, seriály Běhej lesy a SkiTour nebo pražské Primátorky.

Více  informací naleznete na www.probehni.se nebo na facebookových stránkách projektu Probehni.se. © Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít