CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • Lékárna pro veřejnost

Lékárna pro veřejnost

Lékárna pro veřejnost je umístěna ve vstupní hale novostavby Ikem (mapa) a je otevřena od pondělí do čtvrtka od 7:15 do 18 hodin, v pátek od 7:15 do 16 hodin. Hlavní náplní péče poskytované lékárnou pro veřejnost je podávání informací při výdeji léčivých přípravků vázaných na recept i bez receptu a volně prodejných potravních doplňků. U každého vydávaného přípravku Vám vysvětlíme správné a bezpečné užívání a vhodné uchovávání, upozorníme na možný výskyt a závažnost nežádoucích účinků či interakcí s jinými léky a potravou.

lékárna ochotný personál diskrétní zóna

Naše lékárna nabízí:

  • kompletní sortiment léčiv včetně možnosti jejich individuálního objednání
  • široký sortiment doplňků stravy, dětské výživy, léčebné a vlasové kosmetiky
  • speciální sortiment pro diabetiky
  • základní zdravotnický materiál, vybavení autolékárniček apod.
  • odbornou i naučnou zdravotnickou literaturu

Poradíme Vám s léčbou lehkých zdravotních potížích (bolest hlavy, kloubů, nachlazení, průjem, zácpa...). Pomůžeme Vám vybrat vhodný přípravek, vysvětlíme Vám správné užívání a také tzv.režimová opatření (dieta, pohyb, vyhýbání se rizikovým situacím aj.), která u daného onemocnění mohou zefektivnit léčbu, v některých případech dokonce snížit potřebu léků.

V lékárně Vám zdarma změříme krevní tlak, hmotnost, vypočítáme index BMI a zkonzultuleme s Vámi výsledné hodnoty. Oblíbenou službou jsou také individuální konzultace s farmaceutem, kdy máte možnost se dozvědět více o lécích, které užíváte.

Poskytujeme také speciální konzultace "Snižování nadváhy" a "Odvykání kouření", které jsou vedeny vyškolenými farmaceuty. V průběhu roku Vám připomínáme mezinárodní dny věnované péči o zdraví – tzv. dny lékárny. Kalendář nejbližších tematických dnů včetně již proběhlých akcí naleznete v sekci Dny lékárny.

diskrétní zónaporadenství

Lékárna disponuje čtyřmi výdejními místy pro výdej léčivých přípravků na recept a dvěma výdejními místy pro výdej léků a potravních doplňků bez předpisu. Diskrétnost při výdeji léčivých přípravků zajišťují moderní diskrétní zóny a nově i protihlukové zástěny.

Pro naše nejmenší zákazníky je v prostředí výdejny lékárny připraven dětský koutek. V něm mohou děti využít hračky, pastelky, voskovky a další předměty pro zpříjemnění čekání na rodiče vyzvedávající si léky.

Pracovní doba:
Pondělí - čtvrtek 7:15 - 18:00 hodin
Pátek 7:15 - 16:00 hodin

Vedoucí lékárník:
Mgr. Michal Hojný
Email: mihy@ikem.cz
Telefon: 261 364 344

Ostatní kontakty:
Telefon: 261 362 333, 261 362 334 - kancelář magistrů
Telefon: 261 362 330 - příjem zboží, farmaceutické asistentky

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít