CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

Doc. MUDr. Vojtěch Melenovský, CSc.

Zástupce přednosty kliniky pro výzkum, Vedoucí lékař Oddělení srdečního selhání

Tel.: 23 605 5190, 23 605 5100
E-mail: vojtech.melenovsky@ikem.cz

Zobrazit profil
Po ukončení 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 1994 začal dr. Melenovský pracovat na III. interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Zpočátku se věnoval problematice metabolizmu a výživy, později kardiologii. Na této klinice získal odbornou kvalifikaci ve vnitřním lékařství a v kardiologii a obhájil kandidátskou vědeckou práci zaměřenou na problematiku endoteliální dysfunkce a rizikových faktorů aterosklerózy. Později se začal věnovat výzkumu klinické patofyziologie regulace krevního oběhu při hypertenzi a srdečním selhání.

Od roku 2002 pracoval jako výzkumný pracovník v John Hopkins Hospital (Baltimore, USA) pod vedením prof. Davida Kasse, a současně v tamním Národním ústavu zdraví (NIH-NIA) zaměřeném na výzkum kardiovaskulárního stárnutí pod vedením prof. Edwarda Lakatty.

Po návratu do ČR v roce 2005 nastoupil na Kliniku kardiologie IKEM, kde zastává funkci Zástupce přednosty pro vědu a výzkum. Mimo klinické práce rozvíjí interdisciplinární výzkumný program zaměřený na různé aspekty patofyziologie chronického srdečního selhání (v jeho rámci IKEM spolupracuje s Akademií věd ČR a lékařskou fakultou Univerzity Karlovy http://www.cevkoon.eu/cevkoon/cevkoon?). Je členem České kardiologické společnosti, Heart Failure Association (European Society of Cardiology) a American Heart Association.

Za svou praxi dr. Melenovský publikoval 39 článků v mezinárodních lékařských časopisech, které byly citovány >700x. Je aktivním řešitelem několika grantů IGA a GAČR a výzkumného záměru IKEM.
Skrýt profil
Po ukončení 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 1994 začal dr. Melenovský pracovat na III. interní klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Zpočátku se věnoval problematice metabolizmu a výživy, později kardiologii. Na této klinice získal odbornou kvalifikaci ve vnitřním lékařství a v kardiologii a obhájil kandidátskou vědeckou práci zaměřenou na problematiku endoteliální dysfunkce a rizikových faktorů aterosklerózy. Později se začal věnovat výzkumu klinické patofyziologie regulace krevního oběhu při hypertenzi a srdečním selhání. Od roku 2002 pracoval jako výzkumný pracovník v John Hopkins Hospital (Baltimore, USA) pod vedením prof. Davida Kasse, a současně v tamním Národním ústavu zdraví (NIH-NIA) zaměřeném na výzkum kardiovaskulárního stárnutí pod vedením prof. Edwarda Lakatty. Po návratu do ČR v roce 2005 nastoupil na Kliniku kardiologie IKEM, kde zastává funkci Zástupce přednosty pro vědu a výzkum. Mimo klinické práce rozvíjí interdisciplinární výzkumný program zaměřený na různé aspekty patofyziologie chronického srdečního selhání (v jeho rámci IKEM spolupracuje s Akademií věd ČR a lékařskou fakultou Univerzity Karlovy http://www.cevkoon.eu/cevkoon/cevkoon?). Je členem České kardiologické společnosti, Heart Failure Association (European Society of Cardiology) a American Heart Association. Za svou praxi dr. Melenovský publikoval 39 článků v mezinárodních lékařských časopisech, které byly citovány >700x. Je aktivním řešitelem několika grantů IGA a GAČR a výzkumného záměru IKEM.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2017. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Intranet
Pošta
Strava
Varování

Zavřít

Tyto internetové stránky používají soubory cookie Více informací zde.

Souhlasím