CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

KORONAVIRUS

Vážená paní,
Vážený pane,

jako každý pacient po orgánové transplantaci jste ohrožen infekcí koronavirem COVID 19 více než lidé s normálním imunitou a lze navíc předpokládat horší průběh tohoto onemocnění.

Proto Vás důrazně žádáme, abyste  se v současné době vyhnuli  cestování do zahraničí, a to zejména do zemí se zvýšeným výskytem koronaviru COVID 19. V případě, že jste v posledních 14 dnech pobývali v Číně, Jižní Koreji nebo severní  Italii (provincie Lombardie – Milán a Veneto – Benátky), zůstaňte v domácí karanténě po dobu 14 dní. Pokud se u Vás objevily příznaky infekce horních dýcháních cest (horečka, rýma, kašel, dušnost), konzultujte svůj stav telefonicky nejdříve u svého praktického lékaře nebo u transplantační koordinátorky. Následně se dopravte - nikoli veřejnou hromadnou dopravou - na nejbližší  lůžkové infekční oddělení k testu na koronavirus COVID 19.

Obecně v tomto období věnujte větší pozornost svému zdraví, ve zvýšené míře si myjte ruce, na veřejnosti noste roušku, vyhýbejte se, pokud to není nezbytně nutné, zdravotnickým zařízením. Uvědomte si, že v tomto období není nutné navštěvovat lékaře za účelem pravidelné kontroly, změření krevního tlaku apod., potřebné léky jsme schopni Vám zaslat prostřednictvím elektronického receptu.

V případě jakýchkoli pochybností nás kontaktujte telefonicky  cestou transplantačních koordinátorek.

 

V úctě

Transplantcentrum IKEM

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít