CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma

IKEM STAVÍ

IKEM STAVÍ: DOSTAVBA ENERGOCENTRA BY MĚLA BÝT HOTOVÁ ZA 11 MĚSÍCŮ

Institut klinické a experimentální medicíny začíná dostavba  nového Energocentra. Napojeno bude na to stávající a v budoucnu zajistí dostatečný příkon pro strategickou vládní investici – dostavu pavilonů G1 a G2.  

 

Rozšíření Energocentra IKEM je základní podmínkou zejména jako řešení bezpečnosti a efektivity energetického provozu nemocnice v návaznosti na dostavbu dvou nových pavilonů. Do té doby bude sloužit k posílení stávající elektrické sítě v areálu IKEM. „Z celkové částky 98,968 milionů uvolní IKEM  z vlastních zdrojů necelých 30 % ceny, tedy 29 milionů korun, dotace  zřizovatele je ve výši 69,968 milionů,“ vysvětluje ředitel IKEM, Ing. Michal Stiborek, MBA.

Nové Energocentrum bude navazovat na to stávající a bude z velké části zapuštěno do terénu
 u Vídeňské ulice. „Příležitost  podílet se na rozšíření Energocentra IKEM považuji za velkou čest. Technologie  a způsoby řešení, které pro realizaci připravujeme, odpovídají významu této mimořádné instituce  v oblasti péče o zdraví a lidské životy. Těšíme se na vzájemnou spolupráci  a v následujícím období uděláme vše proto, abychom naše dobré jméno, které  je spojeno s projekty největších datových center a energo celků v ČR,  potvrdili“, uvedl ředitel společnosti PRONIX s.r.o. Krzysztof Józef Górski.

Dostavba Energocentra, stejně jako strategická vládní investice na rozšíření IKEM o dva pavilony G1, G2, je od roku 2017 připravována pod supervizí Transparency International (TI). „Ta dohlížela  i na výběrové řízení a následně bude přítomna během celého průběhu stavby.  Jedná se průlomový krok, který v Česku není běžný. Děláme ho zejména pro  to, abychom měli nejvyšší možnou jistotu, že vše proběhne transparentně, dle  zákonů a podle světových standardů,“ dodává Ing. Lubomír Matěna, MHA, náměstek ředitele IKEM pro investice a investiční výstavbu. „Projekt stavby  Energocentra, stejně jako následně nových pavilonů je realizován  s podporou mezinárodně osvědčeného mechanismu Paktu integrity, kde  nezávislý monitor, v tomto případě Transparency, napomáhá eliminovat  rizika spojená s veřejnými investicemi a zvyšuje transparentnost veřejných  zakázek,“ objasňuje David Ondráčka, ředitel protikorupční organizace TI.

S dostavbou Energocentra a následně i pavilonů G1, G2 budou spjata omezení v dopravě
 a parkování v areálu institutu. Více informací na www.parkovani.ikem.cz.

© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2024. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Portál
Pošta
Intranet
PACS


Zlatokop
Vema
MIS
Varování

Zavřít