CZ
Vypnout grafiku Tisk stránky
  • Změnit
    velikost písma
  • Úvod
  • Diabetologické ambulance

Diabetologické ambulance

Diabetologické ambulance – aktuální  informace v souvislosti s výskytem koronaviru

Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali o preventivních opatřeních na diabetologických ambulancích IKEM v souvislosti s výskytem koronaviru v ČR.

Od 1.6.2020 se vracíme ke standardním kontrolám v našich ambulancích a to za dodržování hygienických pravidel (distance 2 metry, hygiena rukou, roušky apod.). Standardně tak probíhají i plánované odběry a vyšetření. Dodržujte prosím objednávací časy a nastavená hygienická doporučení.

Při projevech virového onemocnění a či kontaktu s osobou nakaženou koronavirem, kontaktujte prosím praktického lékaře nebo hygienickou stanici ve Vaší blízkosti.

NEJČASTĚJI KLADENÉ DOTAZY:

Mám  přijít na plánované odběry?

Ano, počítejte však s možností zdržení. Důvodem je dodržování hygienických pravidel, což může vést k větším časovým nárokům na jednotlivý odběr.

Jak  proběhne plánovaná kontrola?

Na plánovanou kontrolu, prosím, přijďte ve stanovený čas. Naší snahou je zabránit hromadění pacientů v čekárnách a zajistit, co nejkratší čekací doby. Pro usnadnění kontroly je vhodné, abyste (pokud to lze) stažená data z glukometrů, pump a senzorů odeslali elektronicky na diamb@ikem.cz (návody na stažení jsou k dispozici na https://www.ikem.cz/cs/centrum-diabetologie/edukacni-materialy/a-3602/).

S kontrolou  mám spojeno další vyšetření – ultrazvuk, CT, MR, oční apod. Mám se tam dostavit?

Ano, termíny plánovaných vyšetření jsou v platnosti.

Jak  získám poukaz na pomůcky?

Pomůcky budou předepsány administrátorkou během Vaší kontroly. Pokud Vám pomůcky dojdou dříve, napište prosím e-mail na diapomucky@ikem.cz, nebo telefonicky na 23 605 2206

Mám se dostavit na plánovanou kontrolu v podiatrické ambulanci?

Ano, provoz podiatrické ambulance je plně obnoven. Vzhledem k hygienickému režimu prosím dodržujte čas ošetření a platná hygienická doporučení.

Co mám dělat při akutním zhoršení diabetické nohy?

Vždy je nutné zavolat předem na podiatrickou ambulanci a domluvit se se sestrou na termínu kontroly. V případě zhoršení lokálního nálezu o víkendu je dobré volat lůžkovou část Kliniky diabetologie a domluvit se se sloužícím lékařem, popřípadě telefonicky kontaktovat spádovou nemocnici.

Co dělat, pokud si nejste jisti uspokojivým hojením své nohy/ou, či dochází ke zhoršení (nově vzniklý otok, zarudnutí, bolest)?

je vhodné nohu/y vyfotit (možno i ve spolupráci s Vaší rodinou, pečovatelskou službou apod.). Následně nám fotografii/e pošlete na e-mail foto.podia@ikem.cz. Do dvou pracovních dnů se s Vámi spojí lékař a pokusí se Vám pomoci problém vyřešit.

Nevíte si rady s obsluhou glukometru, nebo inzulínové pumpy? Potřebujete poradit s použitím kontinuálního měření glukózy pomocí senzoru? Máte obavy, jak správně léčit hypoglykémii, nebo hyperglykémii? Nejste si jisti, jak aplikovat inzulín?

Volejte edukační oddělení diabetologie 23 605 2310, nebo 739 941 981

aktualizace : dne 27.5.2020


© Institut klinické a experimentální medicíny 2015 - 2020. Všechna práva vyhrazena.

Created by ARSY line

Pro zaměstnance

Intranet
Pošta
PACS
Zlatokop
Personalistika
Varování

Zavřít

Tyto internetové stránky používají soubory cookie Více informací zde.

Souhlasím